Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Pracovala v nadnárodních společnostech, dnes vyrábí bedýnky plné sypaných čajů s vůní orientu
vložila 23.4.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Pracovala v nadnárodních společnostech, dnes vyrábí bedýnky plné sypaných čajů s vůní orientu

Bohunka dříve pracovala v nadnárodních společnostech v marketingu. Jejím velkým koníčkem se stal surf, který ji chytl natolik, že se rozhodla dát výpověď v práci a vyrazit za vlnami do světa. Dělala různé pomocné práce, jen aby mohla být u oceánu. A během té doby si uvědomila, že by se ráda věnovala něčemu svému. Už se nechtěla vrátit do zajetých kolejí. Přestože zpočátku si vůbec nedovedla představit, že svůj sen skutečně zrealizuje a bude podnikat, dnes už si neumí představit, že by pracovala v korporátu. Rozhodla se zúročit zkušenosti a znalosti nabyté cestováním a vytvořila vlastní projekt.

Čajové Bedýnky s vůní čajů z různých koutů světa

Mám projekt, který se jmenuje Čajové Bedýnky. Funguje to tak, že zákazník sobě nebo někomu jako dárek předplatí Čajové Bedýnky a pak dotyčnému na začátku každého ročního období přijde dřevěná, dárkově balená bedýnka s výběrem pěti sypaných čajů z různých koutů světa, které jsou pro dané období vhodné,“ popisuje Bohunka svůj projekt. Čaje jsou ručně popsané a balené v kvalitních a opakovaně uzavíratelných sáčcích. Bohunka přiznává, že původně zamýšlela zůstat pouze u Čajových Bedýnek a čaje samotné prodávat nechtěla. „Ale znáte to, člověk míní, život mění. Takže jsem před nedávnem spustila nový e-shop, kde si zákazník může dokoupit čaje, které mu v bedýnkách chutnaly,“ pokračuje.

O bedýnky i čaje samotné je velký zájem. Přestože většinu věcí zvládá sama, s balením a expedicí jí nyní pomáhá chráněná dílna Fokus Mělník. „Náplní mé práce je ochutnávat a vybírat čaje. Vše si sama fotím, plním e-shop, starám se o sociální sítě, vedu účetnictví, připravuji nabídky pro firmy, dělám propagaci, píšu různé návody na přípravu čaje a mnoho dalšího,“ říká Bohunka. Kromě toho se rozhodla také pomáhat. Vloni začala spolupracovat se Sportovním klubem Jedličkova ústavu. Z každého prodaného sáčku či ledového čaje (které vyrábí ze sypaných čajů z Čajových Bedýnek a prodává na farmářských trzích) jde 1 kč na podporu handicapovaných sportovců.

Podniká v tom, co ji baví a pomáhá potřebným

Proč zvolila zrovna tento obor? „Protože čaje mám ráda, souvisí s cestováním, jsou lehké a téměř nerozbitné. Takže pro online podnikání ideální produkt,“ vysvětluje s nadšením. Zpočátku musela bojovat se všudypřítomnou byrokracií na úřadech. Průběžně se však objevují různé další překážky, které je třeba neustále překonávat. „Nyní je pro mě velký oříšek v tom, že přítel musel odletět kvůli práci na 3 roky do Indie a já pojedu za ním. Takže od dubna budu svůj projekt řídit na dálku z Indie ve spolupráci se zmíněnou chráněnou dílnou. Snad to vše půjde,“ popisuje své plány Bohunka.

Práci věnuje většinu času a sama přiznává, že potřebuje ubrat. Z Indie se chce vrátit na podzim, kdy začíná hlavní sezóna. Do budoucna nic neplánuje a říká, že všechno vyplyne tak nějak samo. „Průběžně mě napadá spousta věcí, a když se mě drží déle, tak je zrealizuji,“ směje se.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také