Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Bachovy esence pomohou s traumaty i emocemi, radí terapeutka Monika
vložila 10.1.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Bachovy esence pomohou s traumaty i emocemi, radí terapeutka Monika

Monika Tomičková vystudovala práva, prošla prostředím mezinárodní firmy, pracovala pro britskou ambasádu a po mateřské začala spolupracovat s neziskovými organizacemi. „Vedla jsem Nadaci Divoké husy, spoluvlastnila vydavatelství a naposledy jsem působila jako manažerka charity a společenské odpovědnosti v České televizi,“ popisuje. Celý život zároveň studuje a objevuje alternativní postupy v oblasti psychického a fyzického zdraví. "Bachovu květovou terapii používám již mnoho let, udělala jsem si proto kurz, abych ji mohla nabízet mimo okruh své rodiny a přátel. Absolvovala jsem i výcvik v rodinné terapii, mediační výcvik, kurzy bodyterapie, reiki a kineziologie, meditačních technik a automatické kresby. Několik let se také věnuji kultivaci ženské energie skrze tantra jógu Mohendžodáro" říká dnes.

Co vás na vaší práci nejvíce baví a naplňuje?

Miluji lidské příběhy a baví mě zlepšovat ŽIVOT, přinášet nové možnosti a řešení. Věřím, a na vlastní kůži každý den zažívám, že žijeme v NOVÉ době, kdy můžeme opustit staré a svazující způsoby myšlení a zažívat to, co nám ukazují většinou jen v televizních reklamách – štěstí, radost, pohodu, uvolnění a zdraví. To byl důvod, proč jsem odešla z „jistoty“. Baví mě podporovat a inspirovat lidi, aby zkoumali a objevovali svůj potenciál, uzdravovali své vztahy a žili více a více svůj sen.

Vše, co nyní dělám, ke mně přišlo samo. Bachovu květovou terapii miluji pro její spojení s přírodou a protože perfektně pracuje s emocemi. Znala jsem ji z Anglie, kde jsem žila, a pak přišel impuls udělat si kurz a začít se jí věnovat i profesionálně. Bachovy esence umí účinně uvolnit i velmi staré nahromaděné emoce a traumata. Nasměrovat a podpořit nás, když se necítíme ve své kůži, když jsme přetížení, dlouhodobě ve stresu nebo opakujeme stále stejné chyby. V podnikání se mi nejvíce osvědčilo poslouchat svou intuici a zdravý selský rozum. A obklopit se lidmi, kteří rozumí tomu, v čem já plavu.

Co byste poradila ženám, které chtějí začít podnikat?

Poslouchejte svou intuici i zdravý selský rozum. Více než dokonalé finanční a organizační plány se mi osvědčilo vidět, jak to dělají jiní. Sama si to zažít. Dívejte se, kde vám to plyne, kde je flow. Co jde takříkajíc „samo". Tam jste správně. A nechte si pomoci od lidí, kteří jsou dobří tam, kde vám to nejde. Je to velká podpora.

Co děláte ráda ve volném čase?

Miluji tanec, procházky v přírodě, ráda cestuji po naší zemi i do zahraničí. Objevuji zajímavá energetická místa, a že jich tu u nás máme! Také ráda čtu, píšu blog, cvičím jógu, scházím se s ženami v ženském kruhu i muži, prostě s přáteli. Nově jsem se začala věnovat tantře.

Máte nějaký sen, který byste si chtěla splnit?

Chtěla bych vidět kvést mandloně, přivonět si k nim, projít se mandlovým hájem. A plavat s delfíny, vnímat je a cítit, jak komunikují. Možná zažiju obojí v Izraeli, kam ráda jezdím. A také cestovat po světě.

Co plánujete do budoucna a kam byste se ráda posunula?

Ráda bych rozvíjela to, co dělám. Nakladatelství Zlatý květ je na začátku, založila jsem jej letos na jaře. Blíží se teď do úspěšného cíle crowdfundingová kampaň k naší první knize „Jsi Čaroděj/ka?“, kterou vydáváme. Knížka bude brzy na světě a začínáme chystat novou. Chtěli bychom přinášet unikátní tituly z oblasti duchovního a osobního rozvoje, které budou perfektní po stránce obsahové i vizuální.

Chystám se ještě napsat ebook, kde budou praktické rady, jak využívat Bachovy esence doma v každodenním provozu. Také bych ráda kromě Bachovek nabídla klientům jiné způsoby práce s emocemi, vědomím, psychikou. Rodí se nový koncept, kterému pracovně říkám JOYRIDE neboli Jízda radosti.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také