Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Lekce létací jógy aneb cvičení v závěsných šálách. Andrea si inspiraci přivezla z New Yorku
vložila 24.4.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Lekce létací jógy aneb cvičení v závěsných šálách. Andrea si inspiraci přivezla z New Yorku

Milá, vždy usměvavá a nadšená pro to, co dělá. To je Andrea Šamonilová, která se po návratu z Ameriky, kde působila jako tanečnice, rozhodla založit vlastní jógové studio pro cvičení antigravity jógy

Protančila se až za oceán

Mladá žena vystudovala taneční konzervatoř v Praze a jako jedna z mála pak dostala příležitost za velkou louží. Byla přijata na prestižní taneční školu Peridance Capezio Center v New Yorku. Po ukončení studia v roce 2014 v NY zůstala a vystupovala například v Ailey Citigroup Theater, Salvator Capezio Theater, City Center studio, El Museo Del Barrio Theater a dalších divadlech.

Od tance k létání na závěsných šálách

Jako vytížená tanečnice hledala úlevu pro své unavené tělo a popisuje, jak se setkala s létací jógou poprvé: "Po namáhavé práci tanečnice mě často bolelo celé tělo a především záda, a tak jsem hledala způsob rehabilitace, který by mi pomohl a vyhovoval." Kamarádka z tanečního souboru ji jednoho dne vzala na lekci antigravity jógy a tím to všechno začalo.

Andrea se doslova zamilovala do cvičení na závěsných šálách z leteckého hedvábí, kterým se říká Hammock. "Antigravity Yoga mě natolik uchvátila, že jsem se rozhodla v roce 2016 absolvovat v New Yorku certifikovaný lektorský kurz AntiGravity® přímo u zakladatele Christophera Harrisona, abych mohla tuto techniku šířit dál i v České republice. Když jsem se poté vrátila do Prahy, oslovila jsem desítky jógových studií a tělocvičen, ale protože tady antigravity jógu nikdo neznal, neměli o spolupráci zájem," popisuje těžké začátky Andrea.

Ani odmítnutí ji ale neodradilo, nakonec se rozhodla že vybuduje studio vlastní. "Rozhodla jsem se požádat o finanční pomoc svou mamku, která také podniká a našla jsme si pěkné prostory v srdci pražských Vinohrad." Andrea vsadila vše na jednu kartu a v květnu roku 2017 otevřela nově zrekonstruované studio pod názvem STUDIO ANYO.

Na lekce začíná chodit čím dál více lidí, ale mladá podnikatelka přiznává, že kapacita rozhodně ještě naplněna není a že ji studio stále neuživí. "Abych vyšla s penězi, stále si musím přivydělávat v baletní škole pro děti a studio mimo své lekce nabízím k pronájmu například pro cvičení klasické jógy," popisuje aktuální stav svého podnikání. 

Stav bez tíže aneb cvičení pro každého

Nemusíte mít strach, že akrobatické kousky na hammocku nezvládnete, cvičení je opravdu pro každého a Andrea pečlivě vysvětluje a ukazuje každý pohyb. "Šála unese až 500 kg, takže se nemusíte bát, že se s vámi utrhne, antigravity jógu může cvičit opravdu každý," směje se Andrejka a dodává, že cvičení je skvělou rehabilitací na bolavou páteř. "Díky geniální nulové kompresi při cvičení antigravity jógy ulevíte své páteři a krásně se protáhnete." Pro ty odvážnější a pokročilé klienty pak pořádá různé kurzy jako je Fly time s prvky taneční choreografie a v plánu má nově také cvičení pro miminka. 

Andrea je stále plná energie a entuziasmu a věří, že antigravity nebo chcete-li létací jóga najde v Čechách své uplatnění a já tomu věřím také. Na lekce chodím pravidelně už druhý měsíc a jsem nadšená. Nejen, že mě přestaly bolet záda, ale doslova si užívám inverzní prvky hlavou dolů a jsem překvapená, co vše je možné na hammocku udělat. A to pracuji pouze s vlastní vahou! Na začátku každé lekce je krátká meditace na koncentraci a závěrečná relaxace vám pak přinese kýžený pocit bez tíže.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také