Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nesouhlasila s dvojím metrem pro cizince. Andrea založila agenturu, která buduje komunitu cizinců v Česku
vložila 4.6.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nesouhlasila s dvojím metrem pro cizince. Andrea založila agenturu, která buduje komunitu cizinců v Česku

Andrea Tkačuková vede agenturu Foreigners, která se stará o cizince, jež se stěhují do České republiky za prací v mezinárodních firmách nebo chtějí studovat obory v angličtině. Příběh firmy začal před deseti lety. V té době společně s kolegou Vojtou vedli studentskou organizaci na Univerzitě Hradec Králové. V organizaci se starali o Erasmus studenty a jejich pobyt v HK. V té době se pomalu začal rodit podnikatelský plán.

Přišel nápad pomáhat cizincům v ČR

Po nějaké době jsme tam trávili veškerý volný čas i na úkor školy. Brzy jsme si ale uvědomili, že je potřeba posunout se dál,“ vypráví Andrea. Přišel nápad starat se o cizince komplexně. Shodou okolností zjistili, že v Hradci navyšují nájmy pro cizince, protože neznali tamní podmínky. „To se mi nelíbilo, vždycky mi vadil dvojí metr na turisty, který mají například i taxikáři, některé restaurace. A tak jsme založili první službu, hledali jsme ubytování pro studenty medicíny,“ pokračuje Andrea ve svém povídání o začátcích podnikání. Přiznává, že je k tomu nakopli také dva kamarádi z Kypru, kteří se stali následně jejich prvními klienty, když otevírali pobočku v Brně.

Postupně se naše portfolio na základě opakující se poptávky rozšířilo do současné podoby. Já mám dnes na starosti celou firmu z pozice výkonné ředitelky. Takže vlastně řeším, abychom fungovali dobře, efektivně, pohodově a zároveň měli obraty a spokojené klienty,“ pokračuje. Hlavní náplní agentury Foreigners je poskytování komplexních služeb pro cizince.

Komplexní služby pro cizince

Zprostředkováváme pronájem a prodej bytů pro zahraniční klientelu, a zároveň nabízíme imigrační služby, jako například pomoc s vízem, zaměstnaneckými kartami, zajištění přechodných i dlouhodobých pobytů a mnoha dalších služeb,“ vysvětluje Andrea náplň podnikání a dodává, že hlavním účelem je budovat komunitu cizinců po celé republice, aby se tady cítili jako doma. „Rozjeli jsme to jako franchise koncept, kdy Brno a Praha jsou naše pobočky a Olomouc, Hradec Králové, Plzeň a Ostrava jsou franšízy,“ dodává.

A jak to tedy funguje v praxi? Když k nám přijede člověk, který neumí česky, potřebuje naši pomoc od víz po ubytování a také možnost spřátelit se s dalšími lidmi. „My jsme schopní mu zajistit vše, co potřebuje, aby to měl v pořádku a bez stresu. Poradíme a pomůžeme s čímkoliv bude potřebovat, aby se mu u nás dobře žilo a nemusel se stresovat,“ říká Andrea.

Podnikatelský směr vyplynul zcela přirozeně

Agentura portfolio svých služeb neustále rozšiřuje. „Nedávno jsme spustili prodej bytů v Brně, protože jsme koupili nájemní dům. Celé to rekonstruujeme a rozprodáváme po bytech. To je splněný sen mého společníka Vojty,“ dodává

Tento směr si zvolila zcela přirozeně. Jak říká, pokračovala pouze v tom, co jí dávalo smysl. „Vždycky jsem měla ráda jazyky, jiné kultury a chtěla pomáhat lidem. Proto jsem vystudovala obor Management cestovního ruchu a tahle práce mi začala dávat smysl,“ uzavírá Andrea. Jejím životním mottem je: „Staň se tou nejlepší verzí sebe sama a buď svému okolí přínosem.“

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také