Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Alex pomáhá ženám, aby se nebály podnikat. Největší odměnou je pro ni jejich úspěch
vložila 14.11.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Alex pomáhá ženám, aby se nebály podnikat. Největší odměnou je pro ni jejich úspěch

Alex vždycky věděla, že zaměstnanecká dráha není nic pro ni. Toužila podnikat a na vlastní nohy se postavila hned po škole. Podnikání se věnuje i nyní, když je na rodičovské dovolené.

Mým posláním je dodat ženám odvahu k podnikání

Podnikám už 15 let a naprostou většinu té doby se věnuji oblasti poradenství pro podnikatele. S manželem jsme vybudovali mezinárodní poradenskou společnost a já si nemohla nevšimnout, jak málo žen podnikatelek k nám chodí,“ vysvětluje Alex. Aby ženy podpořila a pomohla jim zbavit se obav z podnikání, napsala pro ně knihu Sama sobě šéfem aneb jak začít podnikat a následně vytvořila i interaktivní online video kurz.

Později jsem na téma ženy a podnikání měla možnost přispět i do knihy Joe Vitale The Abundance Factor, za což jsem opravdu vděčná,“ pokračuje Alex. S přibývajícími zkušenostmi zjistila, že mnohé ženy pro rozvoj svého podnikání potřebují užší spolupráci, a začala se specializovat na mentoring žen, aktuálně v souvislosti s network marketingem.

 

Své knihy rozdávala i zdarma

Synovi ještě nebyl ani rok, takže nyní si užívá především jeho. „I když se synem trávím hodně času, momentálně se věnuji zejména mentoringu žen a rozvoji jejich podnikání. Vytvořila jsem projekt www.samasobesefem.cz pro všechny ženy, které by chtěly začít podnikat online,“ říká. Jedná se o projekt, ve kterém učí, jak podnikat a vydělávat peníze přes sociální sítě. Jedná se o snadné podnikání, které zvládají i maminky s malými dětmi. „Hlavní rozdíl oproti ostatním podnikatelským oblastem je v tom, že zájemkyně nepotřebují na začátku podnikání žádné finanční investice, což jinak v praxi bývá velmi zásadním problémem,“ vysvětluje Alex.

Alex se snaží dělat maximum pro to, aby ženy mohly podnikat a nebály se toho. Snaží se je podporovat i různými akcemi a například vloni rozdávala své knihy úplně zdarma. Během týdne jich rozeslala skoro 1500.

Do projektu se zapojily i mladé ženy

Momentálně nejvíc věnuji projektu Mentoringový program Sama sobě šéfem. Je to projekt zaměřený na network marketing, kde pomocí online i offline mentoringu ženy učíme, jak si vybudovat vlastní podnikání v této oblasti,“ vysvětluje Alex, podle které je network marketing podnikáním 21. století a jasným trendem dnešní doby. „Jsem moc ráda, že v projektu máme i mnoho mladých holek, které neplánují nastoupit někam do zaměstnání, ale jsou rozhodnuté si hned po škole budovat své vlastní podnikání,“ dodává.

Na práci ji nejvíce baví výsledek. „Naplňuje mě, když vidím, jak žena rozkvete, jak jí stoupne sebevědomí, když si začne budovat své vlastní podnikání. Na začátku přede mnou stojí ženy různé, mnohdy svázané obavami a nejisté. Ve chvíli, kdy se jim podnikání úspěšně rozjede, rozzáří se se přede mnou šťastné a sebevědomé ženy, které mají svůj život pevně ve vlastních rukou,“ dodává.

Největší oporou je Alex její rodina. Dodává, že bez její podpory by bylo podnikání velmi těžké. „Bohužel je stále častým jevem, že když už žena v sobě najde odvahu pustit se do podnikání, nenajde podporu u svých nejbližších, kteří ji od jejích plánů odrazují,“ vysvětluje Alex.

V současné době se věnuje především svému Mentoringovému programu Sama sobě šéfem. Další aktivity plánuje v době, až trochu povyroste její syn. „Až bude syn starší a moje časová kapacita se změní, je možné, že se pustím do dalších projektů,“ říká Alex. Na otázku, jaký je její největší sen, odpovídá bez váhání. „Můj největší sen se mi již splnil. Skoro 10 let jsme čekali na miminko a teď už mu bude skoro rok!“

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také