top of page
Vyhledat

Vysoká škola bez přijímaček aneb stresu z maturity je dost

Maturitní ročník je vždycky náročný. Učitelé už od září straší s maturitou, je třeba zařídit stužkovací večírek, ples a hromadu dalších věcí, kromě toho se řeší ještě přijímací zkoušky na vysoké školy. Studijním typům jistě nevadí, že se na ně musí připravovat po večerech. Jsou ovšem i studenti, kteří svůj čas využijí raději nějak jinak. A právě pro ty může být skvělou volbou vysoká škola bez přijímaček.


Vysoké školy dnes mívají různá přijímací řízení. Některé přijímají studenty na základě známek na vysvědčení, další podle percentilu ze SCIO testů, jiné mají vlastní přijímací zkoušky z oborů, které jsou pro dané studium relevantní. Na druhou stranu se dají najít i vysoké školy bez přijímaček.


Absence přijímaček neznačí nižší kvalitu školy

Bez přijímaček tam vezmou každého. Přesně tohle vám teď běží hlavou? Jste dost na omylu. I školy s přijímacími zkouškami častokrát vezmou téměř každého. Zkoušky jsou jen jakási formalita, která studenty akorát vystresuje. Ve finále se na školu dostanou i ti, kteří pak mají problém se tam udržet, protože je pro ně příliš náročná. Škola to věděla už na začátku, nicméně nabrala je – aby také ne, když z nich má peníze.


Nemusíte se tedy vůbec bát, že by školy bez přijímacího řešení byly kvalitou vzdělávání nějak horší. Spíš naopak. Bez přijímaček se většinou dostanete na soukromé školy a ty se o své studenty často výtečně starají, dávají jim spoustu možností, a hlavně jim studium neznechucují. Příkladem může být Vysoká škola obchodní v Praze, kde se dá studovat letový provoz, cestovní ruch, řízení lidských zdrojů v ekonomice dopravy nebo průvodcovská činnost. Tyto oblasti rozhodně spadají pod zajímavé obory vysokých škol, a tak není divu, že má škola každoročně dostatek zájemců. Nemá ovšem potřebu stresovat je přijímacími zkouškami.


Bez přijímaček se dá nastoupit i od února

Vysoká škola Praha vychází studentům vstříc ještě jednou věcí. Dává jim možnost studovat od února a nemuset čekat na začátek semestru v září. Toto je ideální volba pro všechny, kteří se spletli ve výběru školy a nechtějí jen tak promarnit celý rok. V Praze mohou začít nanovo hned od února.

33 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page