Vyhledat

Víte, jak třídit kancelářský odpad?

Třídění je snadné, přesto některé kousky dokážou trochu zamotat hlavu. Popsaný papír patří do modrého kontejneru, PETka do žlutého. No, ale kam s takovým šanonem, který v sobě spojuje papír a kovové části? A co taková sponka? Třídění odpadu v kanceláři je občas trochu výzva. Takže jak na to?


Základ kancelářského třídění

Stejně jako doma i v kanceláři byste měli mít odpadkové koše pro každý druh odpadu. V kanceláři se vám bude určitě kromě směsného odpadu hodit také nádoba na plast a papír. V ideálním případě přímo u vašeho stolu – tím se všechno velmi zjednoduší. Co do těchto košů třídit a jak to dělat správně?


Kancelářské potřeby z papíru

Papír už v kancelářích naštěstí nejde tak na odbyt. Většina z nás už si netiskne e-maily, objednávky, faktury, zápisy z porad… Papírovému odpadu se však stále nejde úplně vyhnout. U stolu by nám proto neměl chybět koš právě na papír. Co do něj patří?

  • kancelářské papíry

  • obálky

  • kartonové krabice

  • drť ze skartovačky

  • sešity (klidně vcelku)

  • různé dokumenty, sešité papíry…

Naopak účtenky na termopapíru patří do směsného odpadu.


Kam se šanonem?

Co s deskami, které už dosloužily? Pokud jsou z papíru, určitě patří do modrého kontejneru. Šanony s vrstvou laminátu už se k dalšímu využití nehodí, a proto patří do směsného odpadu.


Kancelářské plasty

Plastový odpad je zatím nesmrtelnou klasikou. Kelímek od jogurtu, lahev od minerálky, nějaká ta pracovní záležitost no a koš na plasty pomalu přetéká. Co vše do něj vlastně patří?

Z kancelářských věcí určitě euroobaly a obaly od tiskovin.


Do směsného odpadu naopak patří třeba nefunkční sešívačka i děrovačka. To samé platí i pro psací potřeby. Kovové svorky pak patří do šedého kontejneru na kovy.


Chcete o třídění kancelářského odpadu vědět více? Podívejte se na video od Samosebou.cz!

0 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše