top of page
Vyhledat

Praktický návod, jak na barvení vlasů doma

Současná koronavirová situace se podepisuje i na vizáži, především pak na vlasech. Všechna kadeřnictví jsou už několik týdnů zavřená. V okamžiku, kdy dojde k rozvolnění, termíny se během několika minut zaplní, a tak můžete čekat na obarvení ještě další měsíc. Pokud chcete vypadat na Vánoce krásně, můžete se pustit do barvení vlasů doma. Stačí dodržet pár základních kroků a výsledek bude vypadat jako od kadeřnice.


V první řadě potřebujete kvalitní barvu, přičemž velice oblíbená je značka L’Oréal Paris, která nabízí výborné a dlouhotrvající barvy na vlasy.


Odbarvování přenechejte až na kadeřnici

Záleží ještě na tom, co plánujete s vlasy dělat. Odbarvování je samo o sobě dost náročné, špatně zvolený postup navíc může vlasy nenávratně zničit. S odbarvováním raději počkejte až na otevření kadeřnických salónů. Jestliže se barvíte na hnědou, případně černou barvu, klidně se do toho pusťte doma. Především na černém odstínu není co zkazit.


Jednou z možností, jak vydržet do otevření kadeřnictví, je koupit si sprej na odrostlé části vlasů. Vhodný je zejména pro ženy, kterým šediví vlasy. Sáhněte vždy po tmavším odstínu, protože vypadá lépe tmavší odrost než světlejší. Spreje nabízí třeba už výše zmíněná značka L’Oréal Paris.


Jak na domácí barvení vlasů?

Sice kadeřníci neradi slyší o domácím barvení, ovšem někdy je situace nevyhnutelná. Vždy si proto přečtěte příbalový leták k barvě. Jestliže nepotřebujete vyloženě zakrýt šediny, zvolte vymývací barvu, nikoliv permanentní.


Před nanesením barvy na vlasy si natřete kontury kolem vlasů krémem, aby se vám barva nevpila příliš do kůže, přece jen se špatně umývá. Ideální je, pokud vám barví vlasy jiná osoba, protože lépe vidí dozadu než vy, a tak budete mít důkladně obarvené všechny odrosty.


Používejte kvalitní štětec. Barvu nechejte na vlasech jen tak dlouho, jak je to doporučeno v příbalovém letáku. Po umytí barvy nezapomeňte nanést vyživující masku. Používejte i profesionální šampon, například od značky Wella.

120 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios


bottom of page