top of page
Vyhledat

Osvědčené tipy, jak vydělávat peníze pomocí blogu

Aktualizováno: 23. 9. 2022

Vyplatí se dnes ještě blogovat? Vyděláte si blogováním nějaké peníze, nebo budete jen plýtvat svým časem? Jaké je třeba udělat kroky, abyste vybudovali blog, který vám bude opravdu vydělávat?


1) Vyberte si výdělečné téma

Pokud plánujete blogem něco vydělat, musíte zvážit, jestli je profitabilní samotné jeho zaměření. V roce 2021 jsou nejvýdělečnějšími tématy třeba dekorace do bytu a jejich výroba, recepty, rodičovství, diety a hubnutí, životní styl, móda, krása a vztahové rady. Návštěvnost můžete získat například z Pinterestu, který svým uživatelům umožňuje zdarma vytvářet tematické kolekce obrázků či fotografií. Můžete se tam také inspirovat populárními tématy.


2) Zvolte si snadno zapamatovatelnou doménu

Doména, kterou pro svůj blog pořídíte, by měla být jednoduchá a snadno zapamatovatelná. Pokud vyberete chytlavou doménu, vaši návštěvníci si ji snadno vybaví i po několika týdnech od své poslední návštěvy. Pokud si jako doménu zvolíte svoje vlastní jméno, můžete také kdykoli snadno změnit zaměření vašeho blogu.


3) Správné technické nastavení blogu

Vyberte si redakční systém a hosting. Díky redakčnímu systému budete svůj blog sami jednoduše spravovat a upravovat bez nutné znalosti kódování. Hosting si zvolte ideálně se zabezpečením SSL a s dobrou zákaznickou podporou, na kterou se budete moci v případě potřeby obrátit.


4) Zvolte správnou šablonu a zútulněte svůj blog

Šablony pro blogy můžete najít i zdarma, ale pokud chcete mít možnost si šablonu upravovat na míru, většinou se vyplatí si ji koupit. Svůj blog si také můžete jednoduše sestavit prostřednictvím různých webových builderů. Obojí vám pomůže prezentovat se více profesionálně.


5) Nasměrujte na svůj blog návštěvnost

Vyberte si odkud budete na svůj blog posílat čtenáře. Pro ženská témata je vhodný třeba už zmíněný Pinterest, pro mužská třeba Google. Pro ženy i pro muže je ale vhodná také facebooková reklama a ti odvážnější mohou propagovat svůj blog i na YouTube, a to pomocí videí s příbuzným obsahem. Videa mají na většině platforem nejvyšší dosah, takže se jejich zařazení určitě vyplatí.


6) Zpeněžte svůj blog

Populární volbou k dosažení výdělků je umístit na svůj blog reklamu třetích stran od AdSense, což je služba zprostředkovávající reklamu provozovaná společností Google. To se ale příliš nevyplatí začínajícím blogerům. Pokud vám na blog nechodí tisíce návštěvníků, platí Google jen malé částky. Patříte mezi začátečníky? Zkuste tyto osvědčené strategie:


· Výdělečné affiliate odkazy s vysokým procentem zisku

Vyplatí se vám najít affiliate produkty od různých firem nebo se přímo propojit s jednotlivými prodejci. Pokud je váš obsah na blogu propojený s dobrým affiliate odkazem, můžete mít hezký výdělek třeba už z jednoho prodeje.


· Pečlivě vybrané sponzorské spolupráce

Navažte vztahy s podnikateli, jejichž produkty zajímají vaše čtenáře. Takové spolupráce mohou fungovat, pokud s vybranými firmami máte společnou cílovou skupinu. Napište článek o jejich produktu za předem stanovenou finanční odměnu.


· Nabídnutí vlastních služeb, ve kterých jste dobří

Pokud se vám povede etablovat se díky psaní článků jako odborník na dané téma, můžete čtenářům svého blogu nabídnout i související služby. Například pro ně psát obsah, dělat editora nebo virtuálního asistenta a poskytovat jakékoli další služby, které se dají navázat na téma, o kterém píšete.


· Prodej vlastních produktů, které zákazníci chtějí

Vyberte si, jestli budete prodávat produkty hmotné nebo digitální. Snadněji můžete prodávat digitální produkty, a proto se vyplatí s nimi začít, protože vám odpadnou náklady na výrobu, skladování a expedici zboží. Může se jednat třeba o e-booky či on-line kurzy.


Bloger musí nejprve investovat dlouhodobé úsilí, než začne vidět první výsledky. Věnujte alespoň 1 až 2 roky rozjezdu a u toho intenzivně pracujte na budování kvalitního obsahu svého blogu a snažte se dostat ho mezi lidi. Časem se blog může stát jedním z vašich hlavních příjmů.

29 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


kristýna ryglová
kristýna ryglová
Dec 04, 2022

Já taky uvažuju, že začnu psát blog na svůj web :-) . Asi na tom něco bude, protože jsem četla i podobný článek na https://kvalitneseo.cz/uncategorized/nalakejte-navstevniky-na-vas-web-kvalitnim-firemnim-blogem/ a tam jsou taky zmíněné různé výhody blogu, jen nevím, jestli mi psaní článků půjde, nebo si budu muset zaplatit nějakého šikovného copywritera :-) .

Like
bottom of page