top of page
Vyhledat

Do čeho se vyplatí investovat v blízké době? Jednoznačně do zlata!

Přemýšlíte nad investicemi v následujícím roce, ale nevíte, jaká z nabízených variant bude správná? V takovém případě vám může pomoci následující článek, kde se dozvíte hlavní důvody, proč zvolit právě investiční zlato. Nebude chybět ani drobné porovnání s další oblíbenou investicí posledních let a měsíců, jakou jsou nemovitosti.


Pořízení zlata v takové hodnotě, jaká vám vyhovuje

Při výběru investice je do velké míry důležité i to, jak hodně si můžete danou částku přizpůsobit. Například při porovnání s investováním do nemovitostí je zlato obecně vhodnější i pro menší investice v řádech desítek a stovek tisíc korun. U nákupu bytu, domu či pozemku totiž musíte počítat s výrazně vyšší sumou v řádech miliónů korun, což může být pro většinu lidí problém. Zároveň i následný prodej nemovitosti může být více komplikovaný v porovnání s jednoduchým odprodejem zlata ve chvíli, kdy budete potřebovat spíše peníze.


Investiční zlato je osvobozeno od DPH

Dalším rozdílem při porovnání s nemovitostmi je fakt, že investiční zlato je osvobozeno od DPH. Tento drobný detail může ve výsledku představovat značný rozdíl, díky kterému se celá investice stane mnohem více zajímavá. Snadno se tak můžete rozhodnout pro jednorázový nákup většího množství i strategii, která bude spočívat spíše v častějším dokupování menšího objemu zlatých slitků a mincí.


Odolnost proti ztrátě hodnoty při inflaci

Že je zlato dobrou investicí prověřila již historie. V mnoha okamžicích, kdy se měna potýkala se silnou inflací, byla ekonomická krize, nebo vládla nepříznivá politická situace, měl tak trochu navrch ten, kdo měl dostatečnou zásobu zlata. Investiční zlato si totiž uchová svou hodnotu navzdory případným poklesům měn. Zároveň je jasné, že zlato je celosvětové obchodovatelné, takže ekonomické či politické výkyvy v rámci jedné země celkovou světovou cenu nijak výrazněji nezasáhnou. Navíc dokonce platí, že během období krizí je cena za zlato ještě o něco vyšší vzhledem ke zvýšené poptávce po nákupu této stabilní komodity.


Jestli nechcete zbytečně přijít o značné peníze, rozhodně se pusťte do investování do zlata. Uvidíte, že se vám v budoucnu tento krok jistě vrátí i s pomyslnými úroky, protože stoupající hodnota zlata v mnoha případech o několik procent překonává inflaci, takže z dlouhodobého hlediska svůj majetek rozšíříte.


Zlaté mince a slitky

A jaký druh zlata si vybrat pro investice? V zásadě máte na výběr ze dvou hlavních variant. Jednou z nich jsou zlaté slitky. Zde jde cena naprosto jasná a odvíjí se podle aktuálního kurzu zlata. Druhou možností jsou mince, které časem mohou získat vyšší hodnotu díky speciální ražbě, která byla vydána v limitovaném množství. Zlaté mince tak představují vhodný způsob investice pro všechny, kdo mají sběratelské sklony. Poslední variantou, která však bývá problematická pro případný prodej, jsou nejrůznější zlaté šperky a ozdoby. Jejich hodnota opět může být z velké části určena konkrétním zpracováním. V případě špeků navíc mnohdy počítejte s nižší ryzostí.


Nákup zlata za aktuálně nejlepší cenu

A jak to udělat, když si chcete koupit investiční zlato? V první řadě je důležité najít specializovanou prodejnu s tradicí a pestrým výběrem zlatých slitků a mincí. Přesně takovým místem je například prodejna v Obecním domě v Praze. Pro rychlejší prohlédnutí sortimentu se můžete podívat rovnou na internetové stránky www.zlate-mince.cz, kde můžete rovnou i jednoduše objednat. Zároveň je dobré těsně před samotným nákupem prověřit aktuální cenu investičního zlata. Ta se mění podle aktuálních kurzů, na což prodejci samozřejmě reagují. Ovšem jak to tak bývá, i v tomto případě je možné najít levnější či naopak dražší nabídky.

5 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page