Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Značka: pečlivost, kvalita, kus sebe a ještě větší kus lásky!
vložila 27.11.2015
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Značka: pečlivost, kvalita, kus sebe a ještě větší kus lásky!

V České republice máme nejvíce nezaměstnaných žen z celé Evropské unie. Bez ohledu na věk je bez práce o 40 % více žen než mužů. Alternativou nejenom pro tyto ženy, jak najít uplatnění, může být jejich malé podnikání. Že je to dobrá cesta potvrzuje i číslo přes 30 tisíc žen podniklatelek, které za poslední tři roky přibyly oproti téměř 6 tisícům mužů, kteří své živnosti zrušili.

Toto číslo naznačuje, že ženy evidentně mají chuť začít a jdou do toho, ale přesto je žen živnostnic v celku mnohem méně než mužů, stále je to 1/3 všech podnikatelů. Stále je tady totiž celá řada těch, které se prostě do podnikání nemůžou pustit hned z několika důvodů. A co to je? Vyjela jsem do regionů, při osobních setkání na podnikatelských jarmarcích, neformálních setkání nebo večerních seminářích jsem viděla často to obrovské nadšení, jiskry v očích, velkou touhu chtít, jít si za tím, ale vzápětí následovalo s pravidelností hned několik ALE, která dlouhodobě brání … strach, nepřízeň okolí, finance.

Strach i nepřízeň okolí jsou sice zásadní věci, ale dají se pomocí osobního rozvoje, vzdělávání a motivace překonat. Další argument na mou jednoduchou otázku, proč ještě tedy nezačaly, dostávám pravidelně odpovědi, na které se ale jen tak nějaké školení nenajde „Chybí nám 5 tisíc na nákup sklenic,“ nebo „Nemám peníze na webové stránky,“ apod. Jedla jsem výborné marmelády, Katka měla i všechna povolení, potřebné zkušenosti, vlastní ovocný sad, ale neměla peníze na sklenice a drobný materiál. Aby ušetřila dalších 5 tisíc, znamenalo to pro ni 5 měsíců čekání, pokud nenastane neplánovaná investice. Potkala jsem dvě nadšené kamarádky s geniálním a přitom tak jednoduchým nápadem na službu pro rodiče s dětmi, ale nevěděly, jak si udělat webové stránky, aby se vešly do rozumného rozpočtu a nemusely své nápady odkládat dalších x měsíců.

Za téměř dva roky, co je tady projekt PODNIKAVÁ ŽENA ve spolupráci s AMSP ČR a také ŽENY s.r.o. jsem viděla tolik podnikatelských příběhů, že by vydaly na samostatnou knihu. Stála jsem u zrodu desítek z nich, ale nedokázala jsem pomoci ve stovkách případů. Přitom by stačilo tu tři tisíce, tu pět tisíc a postupná podpora pro všechny podnikavé ženy, aby byly vidět a prodávaly.

A pro to vše, co se nám povedlo kolem projektu ŽENY s.r.o., ta stále narůstající komunita, kde jsou desítky tisíc těch, které s námi chtějí testovat, blogovat a vkládat své příspěvky, mě isnpirovalo k další výzvě. A tak jsme spustily e-shop, tentokrát pouze s produkty pod značkou ŽENY s.r.o., ale vždy s výrobou tady v Čechách či na Slovensku a samozřejmě v dílně konkrétní podnikavé ženy, které k jejímu malému podnikání můžeme takto pomoci. Přiáte se k nám? 

Tady jeden z obrázků skládající se ze slov, které české podnikavé ženy používají ve spojení se svým podnikáním. Myslím, že říká vše 

Zdroj čísel je z průzkumu AMSP ČR, ŽENY s.r.o. a MPO ZDE

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také