Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Veronika Švecová (11)
vložila 9.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Veronika Švecová (11)

Veronika Švecová původně pracovala jako učitelka na I. stupni základní školy. Podnikat začala v roce 2009 po narození své dcerky. Od té doby s manželem provozují e-shop s vlnou a pomůckami s ní spojenými. Naleznete zde vlnu a příze především z kvalitních přírodních materiálů, šetrné k životnímu prostředí i recyklované. Svým zákazníkům také radí s výběrem vhodných materiálů, spotřebou a pomáhá s návody na pletení a háčkování. Veronika sama z nabízených klubek tvoří a baví jí svou tvorbou dělat radost. Kvůli práci se stále učí nové věci týkající se technologií, komunikace s klienty a prodejem na internetu. Díky podnikání si splnila sen o tom, že ji práce živí a rovněž neskutečně naplňuje.

Více o podnikání Veroniky naleznete tady. Hlasovat pro Veroniku můžete ZDE.

4 otázky pro Veroniku Švecovou 

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Důvod mého podnikání byl zcela nečekaný. Byla jsem na druhé mateřské a začala jsem tvořit háčkované a pletené doplňky pro svou dceru.Chytlo mě to natolik, že věci, které jsem tvořila by má dcerka neunosila, proto jsem je začala nabízet na internetu. Začali jsme spolu s manželem nakupovat příze a vlnu velkoobchodně a z toho vznikl náš e-shop s vlnou a přízemi.  

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Zpětně si uvědomuji dvě překážky. Tou první  bylo udělat velký krok do neznáma. Mnoho let jsem byla zaměstnancem, který se o chod firmy nemusel starat, pouze plnil to, co se od něj očekávalo. Takže zcela jiná zodpovědnost, která přišla, byla velkou výzvou. A druhou byla prvotní investice (půjčka od rodiny), kterou jsme na rozjezd e-shopu potřebovali. Netušili jsme, zda se nám vůbec někdy vrátí. Naštěstí vše dopadlo skvěle.

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Myslím, že je důležité najít něco, co na trhu chybí a nebo to dělat trochu jinak než konkurence. Jestli si mohu dovolit radit, tak bych doporučila zvážit pro a proti. Být racionální, ale neopomíjet také svou intuici a vizi. A i když to bylo pro mě hodně těžké, tak někdy i zariskovat.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Mým velkým přáním by bylo se zviditelnit v oblasti mé ruční tvorby a prosadit svou značku. Získat více zákazníků, aby mé šátky, šály a čepice zdobily více krků a hlav.

 

Hlasovat pro Veroniku můžete pod pořadovým číslem 11.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také