Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Veronika Došková (16)
vložila 5.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Veronika Došková (16)

Veronika Došková patří k lidem, kteří neumí jen tak sedět se založenýma rukama. Má stále hlavu plnou nápadů, které ani nestíhá realizovat, spoustu energie a ráda je v kontaktu s lidmi. Proto se po 14 letech strávených ve světě daní rozhodla pro velkou změnu. Vrhla se do podnikání v oboru gastronomie. I když se toho zpočátku obávala, dnes, po dvou letech, by již neměnila. Svoboda v rozhodování, který projekt uskuteční, s kým a pro koho, je prý k nezaplacení.

Více o podnikání Veroniky naleznete tady.  Hlasovat pro Veroniku můžete ZDE.

4 otázky pro Veroniku Doškovou

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Přestala mě naplňovat moje práce. Věděla jsem, že musím úplně změnit obor, protože dělat totéž jinde by bylo jako skočit z bláta do louže. A tak nastaly dlouhé dny, večery a noci plné přemýšlení. K tomu se přidaly zdravotní komplikace několika členů rodiny, které úzce souvisely se změnou stravy. A zde přišla myšlenka kuchařského studia. Najednou jsem věděla, že tohle jsem já - organizovat kurzy vaření, poznávat nové suroviny, nové recepty a nové lidi, bavit se s lidmi o tématu, které je věčné, o jídle. Jediná cesta vedoucí ke splnění tohoto snu byla vzdát se zaměstnanecké pohody a vrhnout se do víru podnikání.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Musela jsem překonat sama sebe. Věčný vnitřní boj, jestli jsem správně zkalkulovala cenu, jestli se to nebude zdát zákazníkovi drahé, jestli si to koupí. Neustále jsem se vciťovala víc do role mého zákazníka. Přitom to člověk má několikrát propočítané a ví, že když nabídne levněji, nevydělá dost na vše, co je třeba. Toto jsem v sobě musela překonat. Teď už vím, že mé ceny jsou správné a kdo koupit chce, ten koupí. Ne každý si dokáže uvědomit, co všechno se za danou cenou skrývá. Na mě však neleží povinnost cenu obhajovat, ale ukázat zákazníkovi, že co nabízím, mu za to stojí.

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Moje rada je ovlivněná současnou ekonomicky nepříznivou situací. Na začátku jsem počítala s tím, že může trvat i tři roky než podnik začne vydělávat. Překvapilo mě, že moje Gurmandie měla naopak raketový start. Ten se však při průletu koronavirovou atmosférou hodně zbrzdil. Za mě je tedy důležité mít dostatečnou finanční rezervu na překonání těchto situací a také mít v tomto jasno v rodině, kdy teď nemusím vysvětlovat, proč nepřináším do rodinného rozpočtu žádný výdělek. Ale hlavně, a to je pro samotné podnikání asi nejdůležitější, opečovávat a hýčkat si své zákazníky i malými drobnostmi, připomínat se jim a neztratit je. Právě oni totiž dodají firmě energii k dalšímu letu, jakmile atmosféra trochu prořídne.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Rozhodně k budování silnější značky Gurmandie.

 

Hlasovat pro Veroniku můžete pod pořadovým číslem 16.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také