Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Stanislava Adamcová (19)
vložila 8.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Stanislava Adamcová (19)

Stanislava Adamcová musela celou svou dosavadní kariéru přenastavit po narození dítěte. Původní práce nebyla kompatibilní s rolí maminky a navíc se ukázala, že starší syn bude potřebovat více péče, proto musí jeden z rodičů zůstat časově flexibilní. Při rodičovské dovolené tedy založila nejprve manufakturu Smeechof a o dva roky později i Domečky pro skřítky. Jedná se o slow toys, tedy hračky, které děti hned neomrzí, rostou a vyvíjí se s nimi a dokáží děti rozvíjet a stimulovat. Domeček pro skřítky není hračka, ale není to ani dekorace. Nedá se vlastně zařadit do žádné kategorie v internetových vyhledávačích. Pořídit si domů domeček pro skřítky znamená najít nové a jiné způsoby, jak si hrát.

Více o podnikání Stáni naleznete tady

4 otázky pro Stáňu Adamcovou

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Podnikat jsem začala vlastně z nouze a teď jsem za to opravdu ráda. Jako zaměstnanec jsem už nebyla v těhotenství perspektivní, tak jsem chtěla pokračovat ve stejném oboru na ŽL. Miminko jsem brala s sebou ke klientům, což jde, pokud se ještě nepohybuje. S batoletem, nebo dvěma dětmi už je to utopie. Když nechcete děti brzy odložit, musíte si přenastavit život. Flexibilita, kterou podnikání nabízí, je ta největší devíza.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Všechno jsem zpočátku dělala sama, od výroby, po web, logo, právní věci i daně. K tomu dvě hodně živé děti (a to je eufemismus) a dům, který nikdy nebude uklizený. Těžké je to období, kdy už spoustu úkolů potřebujete přesunout na někoho jiného, ale ještě nevyděláváte tolik, abyste ho dokázali zaplatit.

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Dát si čas a vše si opravdu promyslet, potom si vše sepsat a naplánovat. A také trochu upustit od perfekcionismu. Rozhodnout se, co zvládnu sama a kde se vyplatí si obstarat pomoc. A když nevíte jak dál, srovnat si myšlenky před spaním a meditovat, vždycky se to nějak vyřeší, většinou nejde o život.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Jestli mi něco opravdu nejde, pak je to PR. Nejprve se potřebuji zorientovat  v tom, jaké možnosti propagace jsou pro mou značku nejvhodnější, na koho se obrátit pro optimální výsledek a nechat si poradit se strategií, minimálně pro následující rok. V neposlední řadě potřebuji kvalitní fotografie od profesionála. Ty moje už nestačí.

 

Hlasovat pro Stáňu můžete pod pořadovým číslem 19.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

 

 

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také