Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Monika Mackovíková (12)
vložila 9.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Monika Mackovíková (12)

Monika Mackovíková podnikájiž čtyři roky v oblasti gastronomie. Její Buchty z Bělkovic vrací tomuto pečivu jeho zasloužený věhlas. Monika dříve působila jako manažerka v různých firmách, ale jednoho dne přišla potřeba změny a touha někam se posunout.

Více o podnikání Moniky naleznete tady. Hlasovat pro Moniku můžete ZDE.

4 otázky pro Moniku Mackovíkovou

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Mám za sebou téměř čtyři roky podnikání. Podnikat jsem začala, když jsem byla poněkud vyčerpaná z komerčního sektoru, z práce ve firmách, ve kterých jsem působila na různých manažerských pozicích a kde už nebylo dál kam růst. Nějak se mi vytratil smysl všeho toho mého workoholismu. Nechci říct, že to bylo vyhoření, spíš změna, kterou jsem potřebovala a která přišla za pět minut dvanáct.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Stále platí, že podnikání je o neustálém překonávání menších či větších překážek. To je jak v životě. Zdolám jednu překážku, za chvíli se objeví další. Ve čtvrtém roce fungování vidím momentálně jako větší překážku, kterou je nutno překonat, rekonstrukci a kolaudaci provozovny ve vlastních prostorách. Na tom se teď bude vše lámat. Věřím, že to dopadne dobře. Platit vysoký nájem v pronajaté výrobně, když se připočte neustále rostoucí cena surovin, pro mě bohužel není rentabilní. Jediná možná cesta, pro drobného podnikatele v gastronomii, je podle mého názoru vlastní výrobna. Pokud to klapne, vydám se jí, pokud ne, svět se nezboří. 

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Všechno si důkladně promyslet, propočítat, aby to bylo alespoň trochu postavené na reálných základech. No a následně je důležitá odvaha, udělat to rozhodnutí a začít. Nebát se. Tak jsem to měla i já. Co se horšího může stát, než že to skončí neúspěchem? Pro mě osobně by bylo horší nezkusit to. I když je to vždycky spojené s nějakým diskomfortem, nejistotou nebo třeba i riziky. Ale bez toho, aniž by člověk začal podnikat, to nezjistí.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Protože je momentálně pro drobné podnikatele kvůli Covidu těžší doba než obvykle, využila bych PR podporu pro další rozvoj značky. Jakákoliv podpora, včetně PR, se bude určitě hodit.

 

Hlasovat pro Moniku můžete pod pořadovým číslem 12.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také