Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Martina Vondráčková (8)
vložila 8.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Martina Vondráčková (8)

Martina Vondráčková si s manželem chtěla rozšířit kulinářské obzory, proto se jednoho dne stali pravidelnými odběrateli zeleninových bedýnek. Když pak jednoho dne objevili v bedýnce i švestky, upekla Martina první kynutý koláč a postupně začala zcela nečekaně objevovat kouzlo poctivého pečení. Nechala práce v administrativě, maturitní vysvědčení pověsila na hřebík a přihlásila se na odborné učiliště, kde získala v roce 2015 výuční list v oboru pekař. Než koncem roku 2019 úspěšně odstartovala vlastní pekařskou provozovnu, načerpala bohaté pracovní zkušenosti v různých fast foodových restauracích. Právě získané znalosti předává zákazníkům s každým poctivým kouskem pečiva. Suroviny vybírá velmi pečlivě, aby byly kvalitní a nejlépe z českých luhů a hájů. Chemii a různým náhražkám se vyhýbá obloukem. Ruční práce je samozřejmostí, vše tvoří a peče s láskou.

Více o podnikání Martiny naleznete tady. Hlasovat pro Martinu můžete ZDE.

4 otázky pro Martinu Vondráčkovou

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

I přes dlouholeté pracovní zkušenosti nejsem stále připravená být řadovým zaměstnancem. Chtěla jsem se osamostatnit a s klidným svědomím si naplánovat den podle vlastních potřeb. Získat prostor pro vlastní nápady, mít možnost tvořit a seberealizovat se.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Největší překážkou se staly finance. Rozhodla jsem se pro pekařskou provozovnu na vlastním pozemku, což obnášelo na začátku investování do stavby a později do technologického zařízení. Ale něco špatné je k něčemu dobré, získala jsem bohaté pracovní zkušenosti v gastronomii, za které děkuji každý den.

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Pokud věříte sama sobě a v to, co děláte, potom jděte a začněte. V životě se musí zkusit všechno i třeba neúspěšný podnikatelský nápad. Na začátku doporučuji si v klidu sednout, všechno rozmyslet, naplánovat, načerpat informace, porozhlédnout se okolo, co dělá a nedělá konkurence atd.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Ráda bych mezi lidmi rozšířila povědomí o našich kvalitních poctivě ručně dělaných výrobcích. Získáme-li více zákazníků, bude možné i rozšířit sortiment a investovat do lepšího vybavení výroby.

 

Hlasovat pro Martinu můžete pod pořadovým číslem 8.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také