Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Kateřina Kopřivová (20)
vložila 8.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Kateřina Kopřivová (20)

Kateřina Kopřivová začala s podnikáním před čtyřmi lety, když odešla ze zaměstnání kvůli nekorektnímu jednání ze strany vedoucích pracovníků. Nápad otevřít vlastní jesličky vzniky po delším přemýšlení o tom, co by mohla dělat, aby ji to naplňovalo a cítila se v daném prostředí dobře. A tak si díky zkušenostem z předchozích zaměstnání a za podpory manžela během čtvrt roku zřídila jesle. Začátky byly těžké, neboť klientů bylo málo a nebylo z čeho zaplatit chůvy. Tehdy Kateřina pracovala 10-12 hodin denně a doma na ni čekala čtyřletá dcera. Vše nakonec zvládla a nyní po čtyřech letech fungování má již své jméno a rodiče k ní chodí na doporučení. Tím nejdůležitějším pro ni je, že dělá, co ji baví a zároveň má čas věnovat se rodině. 

Více o podnikání Kateřiny naleznete tady

4 otázky pro Kateřinu Kopřivovou

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Důvodů, proč jsem se rozhodla podnikat, bylo více. Delší dobu jsem hledala zaměstnání, při pohovorech jsem byla neúspěšná z důvodu, že mám dceru (kdo by jí při nemoci hlídal), nebo že do Prahy musím dojíždět a ve finále i to, že jsem žena. Tak jsem se naštvala a přemýšlela, co bych si mohla vybudovat svého, co by mě naplňovalo, bavilo, ale zároveň uživilo a měla jsem čas na svoji rodinu.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Překážky jako takové jsem asi úplně neměla, když nepočítám ty finanční. Rozjet zcela novou pobočku za relativně krátkou dobu bylo stresující, ale vše jsme zvládli.

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Nejdůležitější je si vše spočítat, udělat si svůj projektový plán, probrat to doma s manželem, který je v začátcích velkou oporou, ale hlavně musí zůstat silná, nevzdávat se a věřit si. 

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

PR podporu bych využila k rozvoji jesliček. 

 

Hlasovat pro Kateřinu můžete pod pořadovým číslem 20.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

 

 

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také