Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Jitka Čechová (18)
vložila 8.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Jitka Čechová (18)

Jitka Čechová žije v Praze se dvěma italskými chrtíky. Je vystudovanou grafičkou a tuto profesi vykonávala v různých agenturách přes deset let. Před třemi lety ale, jak se říká, vyhořela a řekla si, že chce zkusit ještě nějaké dobrodružství. Jelikož stále musí něco vymýšlet a vyrábět a od malička ji to táhlo k ručním pracím, začala vytvářet předtištěné střihy na látce pro švadlenky začátečnice.

Více o podnikání Jitky naleznete tady. Hlasovat pro ni můžete zde.

4 otázky pro Jitku Čechovou

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Podnikám v různých oborech už od vysoké školy. Moje poslední dítě Ababu vzniklo náhodou. Objevila jsem v sobě skrytou vášeň k šití díky šicímu stroji, který jsem dostala od přítele. Podnikání na volné noze je pro mě vlastně jediná varianta. Už od školy nedokážu naplno fungovat pod jinou autoritou.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Největší překážkou jsou pro mě finance, je to vlastně jediný mantinel, který momentálně mám. Jediná brzda, díky které se musí realizovat vždy jen jeden z bláznivých nápadů, které moje hlava vymyslí. Další nemalou překážkou je lidský faktor. Neustálé přešlapy ve výběru dodavatelů a řešení chyb ve výrobě jsou někdy vysilující tak, že má člověk stále pocit klacků pod nohama. Proto je tak důležité ochraňovat svoje dobré kontakty a nikomu je neprozrazovat. Jsou za nimi roky práce a nervů.

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Určitě bych poradila držet se nejdříve své dosavadní práce a po malých krůčcích ji opouštět. Pokud vsadíte vše na jednu kartu bez zálohy a zpětných vrátek, nemusí se to vždycky vyplatit. A jedno velké pravidlo: na společné podnikání jsou i dva moc. Pokud je to jen trochu možné, jděte do toho sama.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Podpora malé značce se hodí jakákoliv. Sama žádnou velkou reklamu kromě sociálních sítí nedělám. Raději veškeré finance vracím do podnikání a do vývoje nových produktů.

 

Hlasovat pro Jitku můžete pod pořadovým číslem 18.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také