Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Jana Fišerová (6)
vložila 9.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Jana Fišerová (6)

Jana Fišerová rozběhla společně s rodinou první cupcakový e-shop v České republice. Inspiraci našla ve Velké Británii, kde žije již 16 let. E-shop se její rodinné firmě Family Bakery podařilo shodou okolností rozjet během koronavirové pandemie na jaře letošního roku. Od počátku se potýkají s nedůvěrou českých zákazníků, které udivuje, že je možné zasílat cupcaky poštou a doručit je dokonalé a čerstvé. Family Bakery ale přesvědčuje stále více lidí o tom, že to možné je. Na Mapotic interaktivní mapě označují, kam již úspěšně cupcaky poslali a republika se hezky zaplňuje. Janě se tím splnil sen, že cupcaky od Family Bakery může ochutnat úplně kdokoliv, ať se nachází kdekoliv v Česku.

Více o podnikání Jany naleznete tady. Hlasovat pro Janu můžete ZDE.

4 otázky pro Janu Fišerovou

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Maminka nebyla spokojená v zaměstnání, já přednášela na univerzitě v anglickém Manchesteru o podnikání a spolupracovala se začínajícími podnikateli a do toho jsem chtěla v Česku investovat do koupě nemovitosti, abych se jednou měla kam vrátit.  A tak se zrodil nápad jak využít maminky zkušenosti z cukrářství, moje znalosti z obchodu a podnikání, inspiraci ze zahraničí a připravit půdu pro návrat domů.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Nedůvěru českého zákazníka a českých úřadů v náš prodejní kanál. Podařilo se nám přesvědčit úřady a úspěšně projít všemi kontrolami, teď už zbývá jen přesvědčit české zákazníky, že posílání cukrářských výrobků je nejen možné, ale i pohodlné a zároveň šetrné k životnímu prostředí.

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Mít vizi, hodnoty a ideály a jít si za nimi. Občas se stane, že vás okolí nepodpoří, občas se vám stane, že se něco nepovede, ale rozhodně to nevzdávejte, jděte si za svým snem a obklopte se podobně smýšlejícími lidmi, kteří vás rádi podpoří a od kterých se můžete učit.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Ke zvýšení povědomí o tom, jak náš systém balení a přepravy cupcakes funguje a jak byli spokojení zákazníci, kteří si přes náš e-shop cupcaky objednali a nechali si je poštou doručit až domů.

 

Hlasovat pro Janu můžete pod pořadovým číslem 6.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také