Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Eva Nemčková (1)
vložila 8.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Eva Nemčková (1)

Eva Nemčková je maminkou dvou dcer, které se staly její inspirací pro podnikaní. Pro každou z nich vytvořila vlastní značku. Needo založila pro starší dceru Paulínu, která se narodila s těžkou formou dětské mozkové obrny. Trh s pomůckami pro hendikepované dospívající děti a dospělé neexistuje, proto si Eva dala za cíl to změnit. Značka tak vznikla každodenních speciálních potřeb Paulíny a poskytuje řešení zejména v oblasti textilních speciálních pomůcek pro dospívající děti a dospělé. Evina dcera se stala tváří Needo a veškeré výrobky jsou prezentovány právě na ní. Téma "postižení" je téměř tabuizované a cílem projektu je odkrýt život takový, jaký pro rodiny s postižením je. I proto se Eva věnuje nahrávání podcastů NEEDo TALKs na toto téma. Vše má pomoci ulehčit život rodinám, které se starají o člena s postižením a zároveň jim poskytnout místo, kde vědí, že je na ně a jejich potřeby myšleno. Stylové textilní pomůcky navíc vznikají v chráněných dílnách v České republice. Dalším Eviným podnikatelským počinem je značka Made by Kristína, pod kterou vydala své druhé dceři Kristíně kuchařskou knihu #UPGRADE, která se stala na českém knižním trhu bestsellerem. Kristína se proslavila jako nejmladší vítězka soutěže MasterChef nejen v České republice, ale i ve světě. Díky prodeji kuchařky mohla začít studovat v Londýně, kde nastoupila letos na gastronomický institut Le Cordon Bleu. Vlastní pracovní zkušenosti tak Eva předává dcerám a pomáhá jim v životě. 

Více o podnikání Evy naleznete tady. Hlasovat pro Evu můžete ZDE.

4 otázky pro Evu Nemčkovou

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Prošla jsem několika pracovními pozicemi v nadnárodní společnosti Unilever a po 11 letech jsem odešla do světa e-commerce, do tehdy začínajícího start-upu Feedo.cz, kde jsem získala zkušenosti z podnikatelské oblasti. To mě motivovalo zkusit otevřít vlastní business založený na potřebách mé dcery, což jsou speciální pomůcky pro dospělé s hendikepem. Vnímala jsme díru na tomto trhu a když to neudělal nikdo přede mnou, vrhla jsem se do toho sama.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Moje podnikání má základ ve skladových zásobách unikátního sortimentu, tj. materiál na výrobu, výroba samotná a skladové zásoby hotových výrobků. Aby byl sortiment v mém e-shopu dostatečně široký a atraktivní, potřebovala jsem financování do začátku. Zároveň vidím překážky v samotných zásobách, které je možné optimalizovat jen po určité době, když získám zkušenosti s prodejem jednotlivých unikátních střihů a velikostí.

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Že je úplně jedno, zda jste žena, nebo muž, ale důležitý je nápad, jeho originalita, poptávka po něm a zda pro něj existuje zákazník. Potom stačí nadšení a chuť podnikat. Začátky jsou vždy komplikovanější, ale zato nejzábavnější.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Moje podnikání vnímám jako misi se sociálně prospěšným dopadem pro společnost. Nejde mi jen o prodej speciálních výrobků koncovým zákazníkům, ale o otevření tématu "hendikep". Proto jsem začala natáčet podcasty NEEDo TALKs. PR je pro mě důležité a v této chvíli ho buduji skrze osobní příběh, který se ale časem "ohraje". PRoto ocením podporu NEEDO šířením reálných příběhů lidí, kteří se potýkají s určitým hendikepem nebo osvětu ve firmách, kde bychom mohli získat finanční prostředky na vybavení stacionářů a domovů pro seniory pomůckami NEEDO. Na těchto místech je jich akutní nedostatek, neboť ani netuší, že tyto pomůcky existují.

 

Hlasovat pro Evu můžete pod pořadovým číslem 1.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také