Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Dana Shino (17)
vložila 8.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Dana Shino (17)

Dana Shino vystudovala britskou školu, anglickou univerzitu a strávila rok ve Štrasburku na škole politologie, a i když posléze nastoupila do investičně poradenské společnosti a nechala se pohltit prací, našla se nakonec v něčem úplně jiném. Dnes pro vašeho pejska vyrobí takovou mašličku, se kterou ohromí svět. Možná vám to zní jako zbytečnost, ale máte-li například na výstavách jen pár minut zaujmout, každý detail se počítá. A mašličky Divine vašeho pejska rozhodně vyzdvihnou.

Více o podnikání Dany naleznete tady. Hlasovat pro Danu můžete ZDE.

4 otázky pro Danu Shino

1. Proč jste se rozhodla podnikat?

Podnikání je zhmotnění mých životních hodnot: zodpovědnosti, poctivosti, svobody. A protože jsem vyrostla v rodině podnikatelů, je to pro mě určitý životní styl. Zejména flexibilita zorganizovat si práci tak, jak potřebuji, mi vyhovovala už během studií a předpokládám, že s dítětem tomu nebude jinak.

2. Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Sehnat potřebné materiály. Mám vysoké nároky na kvalitu a design a ačkoliv ráda podporuji české výrobce a výrobky, tak pro výrobu mašliček tu bohužel kvalitní materiály sehnat nelze. Proto jsem musela dlouho pátrat v zahraničí, mnoho toho vyzkoušet (často zbytečně) a postupně najít to, co dávalo dokonalý výsledek. Stuhy, lepidla, tužidla, kamínky, gumičky atd. a pak přesvědčit dodavatele, že nejsem továrna a že pro svoji výrobu potřebuji jen menší množství. 

3. Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Aby se nenechávala odrazovat od svého rozhodnutí, ale aby zároveň byla schopná sama racionálně zhodnotit, jestli je podnikání pro ni to pravé. A pokud už se do toho pustí, tak aby si hlavně správně nastavila cenotvorbu.

4. Pokud byste uspěla, na co byste využila PR podporu, kterou můžete získat?

Určitě na zvýšení povědomí o cenotvorbě rukodělných výrobků, protože v Čechách obecně panuje názor, že co je vyráběné ručně, musí být přece levné, přitom je to skoro naopak. 

 

Hlasovat pro Danu můžete pod pořadovým číslem 17.

Z jednoho e-mailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 5 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů.

Slavnostní vyhlášení proběhne v rámci Dne podnikatelů ČR, termín bude upřesněn. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také