O ženách, které dělají to, co milují
eŽena roku 2020 Kateřina Podzemná vyrábí přírodní kosmetiku a vede kurzy pro ženy
vložila 3.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

eŽena roku 2020 Kateřina Podzemná vyrábí přírodní kosmetiku a vede kurzy pro ženy

Projekt Podnikavá žena roku, jehož cílem je podpořit ženy v začátcích jejich podnikání pořádá již od roku 2014 společnost Ženy s.r.o. ve spolupráci s AMSP ČR. V šestém ročníku projektu vznikla z iniciativy GLS nová speciální kategorie eŽena pro soutěžící podnikající v e-commerce. Na základě veřejného hlasování byly vybrány tři nejlepší podnikatelské příběhy, jejichž protagonistky obdržely od GLS poukaz v hodnotě 15 tisíc Kč na balíkovou přepravu s aplikací e-Balík Profi.

Kateřina Podzemná, kosmetička a maminka dvou dětí, je jednou z výherkyň kategorie eŽena roku 2020. Jejím mottem je: „S láskou k sobě, s láskou k přírodě.“ Kateřina vyrábí kvalitní přírodní kosmetiku a zároveň vede kurzy, jak si takovou kosmetiku vyrobit doma. K podnikání v tomto oboru ji vedlo rozhodnutí žít na samotě u lesa v souladu s přírodou, hospodařit a vypěstovat si kvalitní suroviny. Jediné, co jim chybělo, byla kvalitní kosmetika, proto se rozhodla, že ji začne sama vyrábět. Ráda by v tomto roce odeslala přibližně 800 balíků, to byl i jeden z důvodů, proč se do projektu Podnikavá žena přihlásila. Jak se ze zájmu o přírodní kosmetiku stalo úspěšné podnikání, si můžete přečíst v rozhovoru níže.

Čím jste se živila před vlastním podnikáním a co Vás zavedlo na dráhu e-commerce?

Jsem kosmetička, ale před podnikáním jsem většinu času věnovala svým dětem. Na mateřské dovolené jsem se učila, jak vyrábět přírodní kosmetiku a zkoušela ji. Také jsme se stěhovali z ruchu velkoměsta do malé obce na Valašsku, „na samotu u lesa“. Rekonstruovali jsme dům, budovali dílnu, začali hospodařit. Máme krávy a ovce. Snažíme se žít v souladu s přírodou. Tento styl života máme moc rádi a je pro nás smysluplný. Ale bohužel se moc neslučuje s tím, aby člověk denně dojížděl do práce. Děti se do školy musí vozit. Prarodiče jsou daleko a někdy je to logisticky náročné sladit dětem školu, kroužky, práci, hospodářství.  Takže e-commerce a práce z domu je pro mě další splněný sen.

Co pro Vás znamená vlastní podnikání?

Vlastní podnikání pro mě znamená určitou svobodu, nezávislost, volnost. Vždy jsem snila o tom, že budu pánem svého času, že budu moci dělat to, co umím dobře, co mě baví a naplňuje, co mi dává nějaký životní smysl. Myslím si, že to jde cítit i v produktech, které vyrábím. Jsou vyráběny s láskou, pečlivostí, z těch nejkvalitnějších surovin.

Čekala jste, že byste mohla být jednou výherkyň kategorie eŽena v rámci Podnikavé ženy roku?

Nečekala jsem, že by mě hned po startu mého podnikání potkalo něco takového. Byl to pro mě velice inspirující a povzbuzující zážitek. Taková velká odměna za všechno to dosavadní úsilí.

Jak Vám výhra od GLS pomůže v podnikání?

Vnímám to jako velikou pomoc ve startu mého podnikání, kde téměř každá koruna hraje velkou roli.

Co byste poradila ostatním ženám, které chtějí podnikat?

I když cesta není vždy lehká, chtěla bych jim vzkázat, aby se rozhodně nebály postavit se na své vlastní nohy, rozjet podnikání, o kterém třeba vždy snily, ale stále jim něco bránilo se do toho opřít. Být nezávislá. Ukázat, že i žena může být dobrou, soběstačnou a úspěšnou podnikatelkou. Inspirovat nějakou další ženu, budoucí podnikatelku.

Zdroj: https://blog.gls-czech.cz/ezena-roku-2020-katerina-podzemna-vyrabi-prirodni-kosmetiku-a-vede-kurzy-pro-zeny/

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také