Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zraněné duše dětí i dospělých léčí terapeutka Ludmila s pomocí panenek
vložila 30.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zraněné duše dětí i dospělých léčí terapeutka Ludmila s pomocí panenek

Terapeutka Ludmila Špačková má za sebou věci, které by zlomily řadu z nás. Ona se jim ale postavila čelem a rozhodla se být oporou lidem, kteří prošli podobnými zkušenostmi. Její terapeutické panenky pomáhají nejen dětem, ale i dospělým.

Pochopila jsem, že nejlepší způsob, jak se zbavit svých strachů, je postavit se jim čelem. Pokud to neuděláte, tak zabíjíte sami sebe. Vlastní strach vás požírá zaživa. Volba je jen na vás. Mých dosavadních 30 let života bylo mnohdy hodně těžkých a bolavých, ale nelituji ničeho, co mě potkalo. Každý okamžik v mém životě byl důležitý pro to, kým jsem nyní. Našla jsem sama sebe, svou obrovskou vnitřní sílu, začala jsem si sebe vážit,“ říká Ludmila.

Panenky, které pomáhají

S pomocí terapeutických panenek, které dostaly název LiDoll, se dá výborně pracovat s tzv. zraněným vnitřním dítětem. Díky tomu si je člověk schopen zpracovat vlastní strachy, omezující přesvědčení a emoční bloky, které mu brání žít šťastný a spokojený život. S panenkou mohou lidé pracovat sami v pohodlí domova.

Ačkoli se jedná o panenky, nejsou určeny pouze dětem (i když i jim mohou výborně posloužit nejen pro účely terapie). Využívat je mohou dospělí, kteří procházejí například složitým životním obdobím, ovdověli nebo trpí některou z forem demence. Při své práci je pak využívají také profesionální terapeuti. Vzhledem k tomu, že je možné přizpůsobit vzhled panenky podle přání či vzhledu majitele, představují také skvělý dárek.

Tvořit a být sama sebou

„Mé osobní hodnoty jsou smysluplně tvořit a být sama sebou. Zásadní význam pro mě mají vděčnost, pokora a respekt. Moje filozofie je postavena na osobní spokojenosti a motivaci každého jednotlivce. Těší mě úspěch a spokojenost lidí kolem mě. Nechávám lidem svobodu a učím je přijímat za svá rozhodnutí zodpovědnost,“ popisuje Ludmila.

V roce 2015 převzala ocenění Podnikavá žena roku. Jak to ovlivnilo její projekt LiDoll? „Každý rok jsem zaznamenala navýšení o zhruba 100 procent. Také mi v daném roce narostly objednávky a počet návštěv na webu. Výherní částka mi pak pomohla zaplatit první náklady na reklamu, díky které mi přibyly objednávky,“ říká.

Sami se staňte změnou

Se svým těžkým osudem se Ludmila netají, naopak chce, aby byl inspirací pro ty, kteří prošli podobným traumatem, a pro všechny, kteří se trápí a hledají pomoc.

„I přes vše zlé se dá v životě dojít ke spokojenosti a štěstí. Při svých intuitivních terapiích pomáhám nejen díky znalostem fungujících metod, ale především díky své intuici a zkušenostem. Moje práce je pro mě zároveň i životním posláním. Přeji vám všem, abyste nečekali na změnu. Začněte! Sami se staňte změnou a žijte naplno,“ uzavírá Ludmila.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také