Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Návrhářka Monika šije krásné šaty, které spojují herečky a nemocné s rakovinou
vložila 30.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Návrhářka Monika šije krásné šaty, které spojují herečky a nemocné s rakovinou

Módní návrhářka Monika Srovnalová se proslavila především šitím svatebních šatů na míru. Nyní se podílí na projektu „Princezny pomáhají“, který podporuje mladé lidi s onkologickým onemocněním.

Na počátku Moničina úspěšného podnikání stály její vlastní svatební šaty, které si sama navrhla a ušila. Když se však blížila „výroba“ šatů ke konci, začalo jí být líto, že by se šitím zase přestala. Rozhodla se tedy, že se bude tvorbou svatebních šatů živit.

Práce s láskou

A jak se ukázalo, bylo to rozhodnutí správné. Za více než tři roky podnikání má za sebou řadu nádherných modelů a nevěsty neustále přibývají. Šití je pro ni ale nejen podnikání. Je to především koníček a hlavně práce, kterou dělá s láskou.

Na začátku jsem šila v malé provizorní dílně doma, kde jsem měla jen kufříkový stroj. Postupem času jsem si ale díky narůstajícímu počtu zakázek mohla pořídit profi stroje a také větší dílnu,“ vzpomíná Monika.

Ostatně o svůj úspěch se rozhodla podělit i s ostatními, především těmi, kteří v životě neměli takové štěstí a cestu jim zkřížila vážná diagnóza.

Pomoc nejen od princezen

V současnosti Monika spolupracuje na projektu „Princezny pomáhají“, pro nějž vyrábí nádherné ručně šité šaty na míru. Ty pak obléknou a nafotí mladé herečky, zpěvačky a tanečnice, jež jsou tvářemi projektu a které se díky Moničiným róbám na chvíli promění v princezny.

Výtěžek z prodeje fotografií, který proběhne na slavnostním galavečeru 4. prosince 2019, bude věnován organizaci Pink Bubble na pomoc mladým lidem s onkologickým onemocněním.

Jděte do toho

Účast na projektu umožnila Monice mimo jiné i výhra v rámci soutěže Podnikavá žena roku 2018. „Díky oslovení na spolupráci na projektu Princezny pomáhají jsem výhru mohla použít na kolekci 12 šatů, které oblékly známé osobnosti. Já sama také jedny z těchto šatů věnuji do dražby. Vždy jsem se chtěla zapojit do nějakého takového projektu a díky výhře jsem na to ihned mohla kývnout. O to víc mě těší, že výhra pomůže i dál potřebným,“ říká Monika.

Výhra jí ostatně pomohla ve zviditelnění, obchody narostly o 100 procent. „Koncem května jsem porodila svého prvního syna. Ale i přesto jsem pracovala do posledních chvil, dokonce ještě dva dny před porodem! Teď už obsazuji termíny na příští svatební sezonu,“ popisuje.

Svého rozhodnutí pustit se do podnikání rozhodně nelituje. Co by poradila ženám, jež o podobném kroku uvažují? „Pokud máte dobrý nápad s čím prorazit, určitě do toho jděte. Chce to spoustu síly a času, ale když to vyjde, je to to nejlepší, co vás mohlo potkat,“ je přesvědčená Monika.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také