Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Takkam design shop (18)
vložila 13.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Takkam design shop (18)

Dvě kamarádky, Kateřina  Mihalíková a Kateřina Hrmová, se shodly na tom, že mají moc oblečení a nevědí, co s ním. Co takhle uspořádat bazárek? Nezůstalo u jednoho, měl velký úspěch a dámy, které už přestaly spolu s klasickým zaměstnáním a péčí o děti stíhat, stály před velkým rozhodnutím: zahodit rozjetou značku nebo se vrhnout do skutečného podnikání? Tak vznikl Takkam design shop, který si otevřely v Příbrami koncem roku 2016. Nabízí v něm autorskou tvorbu návrhářů, recy věci nebo třeba čistě přírodní kosmetiku – zkrátka věci, které šetří přírodu a jsou udržitelné a zero waste.

Více o podnikání dam najdete tadyHlasovat pro ně můžete zde.

Jak může Raiffeisenbank podpořit i vaše podnikání se dozvíte tady.

3 otázky pro Kateřinu Mihalíkovou a Kateřinu Hrmovou

1.) Na co byste použily výhru 10 000 korun?

Máme sen. Ten sen si plníme a stále bychom ho rády rozšiřovaly. Máme tolik možností, jak dále dělat osvětu k šetrnějšímu bytí, ale nemáme tolik prostředků, se kterými se to dá zvládat snáz. A proto bychom tyto peníze použily na další přístavbu našeho snu. Na to, aby se mnohem víc lidí v našem a širším okolí dozvědělo o udržitelnějším stylu života. S penězi přichází větší možnosti, co si budeme nalhávat. 

2.) Jakou největší překážku jste musely ve svém podnikání překonat?

Překážek bylo docela dost. To, že jsme na rozjezd našeho obchodu měly jen měsíc a dělaly jsme všechno samy každý den do noci (samozřejmě za podpory našich mužů). To, že jsme do toho šly se všemi našimi úsporami před Vánoci (cca 20 tisíc korun jsme společně daly dohromady) a bály se, že o to všechno přijdeme a o mnohem víc. To, když Kačenka musela zvládat všechno s malým chlapečkem v náručí a s miminkem v bříšku. A posléze s oběma dětmi v chodu podniku. Pro mě je to hrdinka. Superžena. Být dvojitou mámou malých dětí, starat se o ně a ještě rozjíždět podnik. To chce smeknout klobouk, poklonit se a tleskat. To, jak jsme musely zvládat obsluhu v podniku - bylo těžké sesynchronizovat maminku od dvou dětí a mě, když jsem měla práci na fulltime, tak abychom pokryly všechny pracovní dny v týdnu (včetně sobot). Jedna jezdila s dětmi, druhá si brala dovolenou v zaměstnání, abychom mohly vdechnout našemu snu život a při tom životě ho mohly i udržet. Navíc k tomu všemu, jednu z nás postihla velmi závažná zdravotní indispozice, se kterou nejde moc existovat, natož rozjíždět podnik a následně podnikat. Ale přesto všechno jsem to chtěly dát a zvládnout a hnala nás obrovská touha. Těch překážek bylo samozřejmě mnohem víc, ale zastínily je tyhle docela zásadní věci a podmínky, které se s podnikáním moc neslučují. Ono se po tomhle vše ostatní zvládá tak nějak lépe, už si to člověk tak "nebere".

3.) Co byste poradily ženě, která o podnikání uvažuje?

Poradily bychom jí, že jestli je ochotná do toho dát celé své srdce a veškerý svůj čas, ať se nebojí a jde si zatím. Ono se to vyplatí a vrátí. Věřte, že lidé poznají, co je děláno s láskou a moc rádi to podpoří.  Ale chce to vůli, píli, nadšení a hlavně se nebát. A pak je důležité nepolevovat. A co je dle našeho úplně nejdůležitější - mít za sebou, při sobě a u sebe partnery, manžely, kamarády, rodinu, která za vámi bude stát a bude vám oporou. To nám dvěma určitě strašně moc pomohlo a pomáhá a asi by to bez toho nešlo. 

Hlasovat můžete ve dnech 15. 9. - 5. 10. 2018 pod pořadovým číslem 18. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 10. 10. 2018 v rámci Dne podnikatelů ČR.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také