Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Petra Macháčková (11)
vložila 13.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Petra Macháčková (11)

Petra Macháčková začala podnikat, když byla na mateřské s první dcerou. Šila látkové plenky a těhotenské i dětské oblečení. Protože se její tvorba líbila, začala postupně vytvářet střihy v  elektronické podobě, aby si i ostatní maminky mohly levně doma ušít to, co ona. Začala fotit postupy šití tak, jak to bylo běžné v zahraničí, a dnes tvoří střihy a návody stěžejní část jejího podnikání pod značkou Caramilla. Mezitím přivedla na svět další dvě děti a před pár dny se přidalo další, čtvrté miminko.

Více o podnikání Petry najdete tadyHlasovat pro ni můžete zde.

Jak může Raiffeisenbank podpořit i vaše podnikání se dozvíte tady.

3 otázky pro Petru Macháčkovou

1.) Na co byste použila výhru 10 000 korun?

Výhru bych věnovala naší církevní mateřské a základní škole Archa Petroupim, kam moje děti chodí do školky a do školy a kde se otáčí každá koruna třikrát. Protože priorita dobré školy, kam moje děti chodí rády, je pro mě jedna z nejdůležitějších. Ve škole tráví velkou část svého času a já chci, aby to bylo prostředí podnětné, tolerantní, respektující a rozvíjející moje děti. A bez finanční obětavosti nás rodičů bohužel církevní škola nemá šanci fungovat.

2.) Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Naučit se chodit v někdy ostrém podnikatelském prostředí, kde ne všichni všem přejí jen to dobré a ne všichni dělají vše fér a s dobrým úmyslem. Naštěstí člověk vždy potká dobré lidi kolem sebe, kteří mu pomohou. To, co jsem se musela naučit je, nebrat si tyhle věci osobně a nepouštět negativní emoce do svého rodinného života. 

3.) Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Začít zlehka, zkoušet, postupně rozvíjet a investovat. Rozhodně se nenechat odradit prvními neúspěchy. Být originální a svá, věřit si a nebát se dělat něco, co nikdo jiný třeba nedělá. Umět překonat sama sebe a pustit se i do věcí, které bych si nikdy nemyslela, že budu dělat. 

Hlasovat pro Petru můžete ve dnech 15. 9. - 5. 10. 2018 pod pořadovým číslem 11. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 10. 10. 2018 v rámci Dne podnikatelů ČR.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také