Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Michala Loudínová (8)
vložila 13.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Michala Loudínová (8)

Michala Loudínová začala podnikat před 14 lety především proto, aby si čas mohla řídit podle sebe a být s dětmi, když je to potřeba. Přišla s nápadem založit obchod, který by shromáždil na jednom místě to nejlepší z tradiční české hračkářské výroby, to, co jí v jiných obchodech chybělo. Tak vznikl obchod Dráček.cz. Po roce podnikání se k ní přidal i manžel a dnes je vděčná, že provozují fungující e-shop, práce je baví, děti jim dělají radost, a i když je podnikání stále hodně náročné, mají čas i na koníčky.

Více o podnikání Michaly najdete tadyHlasovat pro ni můžete zde.

Jak může Raiffeisenbank podpořit i vaše podnikání se dozvíte tady.

3 otázky pro Michalu Loudínovou

1.) Na co byste použila výhru 10 000 korun?

Rok 2018 byl pro naší firmu i rodinu velmi náročný a nepřinesl nám mnoho odpočinku. Neměli jsme v letošním roce kvůli pracovním povinnostem žádnou dovolenou. Za roky podnikání jsem se naučila, že je nutné střídat vysoké pracovní tempo a odpočinek. Výhru bych tedy použila na financování osobních volnočasových aktivit, které mám už naplánované na rok 2019, jako je cesta do Jižní Ameriky nebo kurz italštiny.

2.) Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

To je pro mě těžká otázka. Nemůžu říci, že podníkání bylo od začátku jednoduché a nic by se nemuselo překonávat. Svým způsobem je to pořád něco. Poslední roky mi vadí předně nálada ve společnosti a pozice podnikatele parazita. To myslím není opravdu fér vůči lidem, kteří tvrdě pracují a jsou pro naší společnost užiteční. S tím souvisí i to, že za posledních pár let hrozně narostla administrativa a různé povinnosti přibývají tak rychle, že je těžké něco neopomenout. Ale to jsou běžné provozní starosti, kterým v podnikání neuniknete, nelze je nazvat největší překážkou.  Takže mám pozitivní odpověď: Žádnou zásadní překážku jsem překonávat nemusela, i když ty drobné mě potkávají každy den.

3.) Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Podnikání Vás zbaví šéfa a pracovní doby od do. Budete flexibilnější a pokud máte děti, budete si moci docela dobře organizovat čas, který věnujete své rodině, a který věnujete své práci. Oboje vás bude bavit a naplňovat. Nebudete chtít zpátky do práce. Má to ale jedno úskalí. Budete často zapomínat sama na sebe. Ač se vám minimálně ze začátku bude zdát, že není možné časově zvládnout nic jiného než práci a rodinu, opak je pravdou. Naučte se práci delegovat jak ve firmě, tak doma. Stanovte si jasně vymezený prostor pro své vlastní potřeby a pravidelně věnujte čas sama sobě. Čas, kdy nebudete ani matkou, ani podnikatelkou, ale prostě ženou. Ženou, která jde na kafe s kamarádkou, i když má doma neuklizeno. Ženou, která se učí italsky, i když to vlasně k ničemu nepotřebuje. Ženou, která odjede sama na druhý konec světa a vrátí se za tři týdny nabitá pozitivní energií na celý další rok. Za každou práci musí následovat odměna, tak se nezapomínejte odměňovat. Je to důležité jak pro Vás, tak pro Vaše okolí.

Hlasovat pro Michalu můžete ve dnech 15. 9. - 5. 10. 2018 pod pořadovým číslem 8. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 10. 10. 2018 v rámci Dne podnikatelů ČR.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také