Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Michaela Smékalová (14)
vložila 13.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Michaela Smékalová (14)

Michaela Smékalová má cestování ráda už odmalička. Když se jí pak na střední škole naskytla pracovní stáž v Řecku, neváhala. Řečtině se pak věnovala i na vysoké škole a uplatnila ji i ve svém podnikání – od ledna 2016 provozuje pracovní agenturu, která poskytuje letní brigády v hotelech v Řecku, na Kypru a na Islandu a do budoucna by svou působnost ráda rozšířila do Itálie a na Kanárské ostrovy. Cílem je zprostředkovat klientovi jedinečné a mnohdy dobrodružné zkušenosti v novém pracovním prostředí a během jeho pracovního pobytu mu zajistit individuální podporu.

Více o podnikání Michaely najdete tadyHlasovat pro ni můžete zde.

Jak může Raiffeisenbank podpořit i vaše podnikání se dozvíte tady.

3 otázky pro Michaelu Smékalovou

1.) Na co byste použila výhru 10 000 korun?

Kdybych byla vybrána a vyhrála příspěvek 10 000,-, celou jeho polovinu bych použila na uhrazení poplatku za členství v Asociaci pracovních agentur, část ze zbylých prostředků bych využila ke školení se v legislativě a oborech souvisejících s  pracovním právem a provozováním pracovních agentur, protože v tomto oboru je obrovské množství právních předpisů a pravidel, kdy stačí jedna chyba či nepozornost a ta je přísně postihována. Další část bych věnovala na vylepšení svých webových stránek, zejména na vytvoření jejich mobilní verze.

2.) Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Nejobtížnější a zároveň nejzajímavější je pro mě uvědomit si, že komunikuji s lidmi různých povah, očekávání a představ, ale i národností. Je nutné se do každého partnera i klienta pokud možno vcítit a komunikovat s ním dle jeho nátury. Přece jen se vydávají pracovat (resp. přijímají pracovníky) na půl roku života. A tak mě nesmí překvapit, že z kyperských partnerů doluji vyjádření týden, že mi po týdnu pracovního pobytu volá rozčílená slečna, která odjela na pozici pokojské, že opravdu nečekala, že bude pracovat s chemickými přípravky. Na druhou stranu je však příjemné slyšet, že jiná slečna díky pracovnímu pobytu v Řecku získala v Čechách zaměstnání na pozici recepční. Pracuji s lidskými příběhy, což je uspokojující, ale zároveň i vyčerpávající.

3.) Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Možná bude má rada znít zvláštně, ale poradila bych jí, aby byla trošku nespokojená. Se svým současným zaměstnáním, s rozvržením svého volného času, s nabídkou na trhu apod. Aby si uvědomila, kde je její skrytý potenciál a pokud se bojí o finanční zajištění, aby začala podnikat pomalu a při stabilním zaměstnání. A určitě bych poradila mít oči i uši dokořán, protože nápady přicházejí odkudkoli a kdykoli.

Hlasovat pro Michaelu můžete ve dnech 15. 9. - 5. 10. 2018 pod pořadovým číslem 14. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 10. 10. 2018 v rámci Dne podnikatelů ČR.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také