Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hana Šormová (17)
vložila 13.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hana Šormová (17)

Hana Šormová dlouho žila v zaběhnutém kolečku studií, práce, šetření na bydlení a plánování svatby. Cosi se v ní ale zlomilo a místo toho odjela pracovat na Maltu a časem se vrhla na volnou nohu jako copywriterka. Za rok a půl projela 20 zemí na 5 kontinentech. Dnes vede svůj projekt Na nomádské stezce a učí všechny zájemce, jak mohou za pomoci psaní a práce online dosáhnout vytoužené svobody, třeba právě na cestování. Zároveň rozbíhá projekt Dětská hračka s příběhem, který pomáhá dětem najít zdravé vztahy (k sobě, druhým, ke sportu, relaxu i práci).

Více o podnikání Hany najdete tadyHlasovat pro ni můžete zde.

Jak může Raiffeisenbank podpořit i vaše podnikání se dozvíte tady.

3 otázky pro Hanu Šormovou

1.) Na co byste použila výhru 10 000 korun?

Tady se nabízí dvě možnosti podle dvou projektů, na kterých usilovně pracuji. Pokud se mám držet prvotního Nomádská stezka, pak bych uspořádala copywriterské školení pro zájemkyně a budoucí nomádky, kde bych jim mohla zajistit občerstvení, materiály a další řečnice z oblasti.
Pokud bych výhru mohla využít pro svůj druhý projekt, pak to půjde na dovýrobu dalších dětských plyšáků, které rozdáme na podzim v kojeňáčcích a v dětských nemocnicích s dlouhodobě ležícími pacienty. 

2.) Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Nepodporu z nejbližšího okolí. Na podnikající mladou ženu je pořád nahlíženo jako spíše na budoucí maminku a měla by prý mít jisté zaměstnání. Dále pak s tím, že k tématu (copywriting na volné noze) nejsou materiály pro úplné začátečnice (jsou pouze knížky, jak psát jako copywriter). Tak jsem sedla a vytvořila je.

3.) Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Pokud nezkusíte, nezjistíte, zda je to pro vás to pravé ořechové. Takže za mě to aspoň zkusit. Není ostuda neuspět, ale vzdát to dřív, než něco začne. A podporu hledejte mezi stejně naladěnými ženami. Za sebe mohu doporučit Podnikavé ženy anebo Fb skupinu Holky z Marketingu.

Hlasovat pro Hanu můžete ve dnech 15. 9. - 5. 10. 2018 pod pořadovým číslem 17. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 10. 10. 2018 v rámci Dne podnikatelů ČR.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také