Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hana Maryšková (12)
vložila 13.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hana Maryšková (12)

Hana Maryšková peče designové a hlavně chutné cupcakes pod značkou Cakeland cupcakes. Nápad vznikl při návštěvě Londýna v roce 2013, když Hanka ještě studovala, a od té doby se tvorbě „čupčáků“, jak jim říká, věnuje. Vloni dostudovala vysokou školu a všechno vsadila na jednu kartu - zařídila si půjčku, zrekonstruovala vlastní výrobnu a podniká na plný úvazek. Zakládá si na kvalitních surovinách a originálním vzhledu svých cupcakes a ráda dělá lidem radost.

Více o podnikání Hanky najdete tadyHlasovat pro ni můžete zde.

Jak může Raiffeisenbank podpořit i vaše podnikání se dozvíte tady.

3 otázky pro Hanu Maryškovou

1.) Na co byste použila výhru 10 000 korun?

V brzké době mě čeká slavnostní otevření vlastní výrobny, kterou jsme rekonstruovali. Je to taková moje oáza klidu, místo s pozitivní energií, kus cesty, který jsem musela ujít, a vždy se tam opravdu těším. Ráda bych peníze použila právě na slavnostní otevření pro všechny mé současné, ale i budoucí zákazníky, prostě pro každého, kdo se k nám bude chtít podívat. Ráda bych Vám totiž ukázala, kde ty naše sladkosti plné lásky připravujeme. Takže abychom měli dostatek dobrého jídla, pití, zábavy a dárečků.

2.) Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Těch překážek bylo několik. Přiznám se, že na ně velmi často zapomínám a trvá mi, než si vzpomenu. Myslím, že každá překážka Vás posune dál, proto je zpětně ani takto nevnímám. Nicméně pokud bych měla vypíchnout jednu, která mi vždy vyskočí v hlavě jako první, je to právě ona rekonstrukce výrobny. Začala získáním finančních prostředků (po ukončení studia), navýšením původního rozpočtu a bohužel také administrativními překážkami.

3.) Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Rozhodně se nebojte a svůj sen se pokuste zrealizovat! Vše ale s rozmyslem. Použijte rozum, cit a využijte svou intuici, kterou máme my ženy velmi silnou. Poraďte se s přáteli, vyzkoušejte, zda je o Váš nápad opravdu reálný zájem, zjišťujte informace, ptejte se, zkoušejte a nebojte se toho! Začněte, i když nemáte úplně dokonalý produkt, jinak nezačnete nikdy. Kdybyste viděli mé první cupcaky? Já bych si je tedy nekoupila a vidíte, dnes jsem krůček od kolaudace vlastní výrobny a dělám to, co opravdu miluji - rozdávám radost. Proč byste to nedokázaly i Vy? Věřte mi, nejsem v ničem až tak speciální, jen si chci splnit svůj sen. A jaký to je? Na to si ještě chvíli počkáte, zatím jdu po cestě, která k němu krůček po krůčku směřuje, a ráda Vám jej jednou představím.

Hlasovat pro Hanku můžete ve dnech 15. 9. - 5. 10. 2018 pod pořadovým číslem 12. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 10. 10. 2018 v rámci Dne podnikatelů ČR.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také