Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hana Habartová (5)
vložila 13.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hana Habartová (5)

Hana Habartová má podnikání v krvi po rodičích, čas na něj ale přišel až s první mateřskou. S kamarádkami tehdy založila rodinné centrum v Dobřichovicích, ke kterému časem přidružila i počítačové kurzy pro seniory a zjistila, že práce s dospělými, kteří se chtějí něco naučit, ji baví nejvíce. Pak narazila na seminář trénování paměti a naprosto mu propadla. V průběhu dvou let tak absolvovala vzdělávací program pro trenéry paměti a dnes vede kurzy pro veřejnost a věnuje se individuální práci s lidmi po úrazech hlavy, cevních mozkových příhodách nebo s Alzheimerovou chorobou. 

Více o podnikání Hany najdete tady. Hlasovat pro ni můžete zde.

Jak může Raiffeisenbank podpořit i vaše podnikání se dozvíte tady.

3 otázky pro Hanu Habartovou

1.) Na co byste použila výhru 10 000 korun?

Již delší dobu nosím v hlavě (a už i částečně na papíře) knihu o trénování paměti v domácích podmínkách, která by podpořila rodinné pečující při aktivizaci jejich nemocných blízkých. Ne každá rodina, jejíž některý člen utrpí poškození mozku nebo je mu diagnostikována např. Alzheimerova nemoc, má možnosti (časové, finanční či prostorové) spolupracovat s trenérem paměti. Výhru 10 000 Kč bych proto použila právě na vydání této knihy.

2.) Jakou největší překážku jste musela ve svém podnikání překonat?

Mé podnikání se v průběhu těch téměř pěti let proměnilo a první rok znamenal jednu výzvu za druhou – od administrativy, přes vedení týmu až po rodinný život. Asi tou největší z hlediska podnikání bylo si připustit, že v podobě, ve které jsem svůj projekt začala, není za momentálních podmínek udržitelný. Hodně jsem ho zmenšila a začala pokorně znovu a trochu jinak. První dva roky a všechny tyto výzvy mě toho ale mnoho naučily a těžím z této zkušenosti dodnes.

3.) Co byste poradila ženě, která o podnikání uvažuje?

Aby se pustila do toho, co jí nedá spát a co ji inspiruje. Ale také, aby dobře zvážila možná rizika a připravila si krizové scénáře. Ze své zkušenosti jsem pochopila, že důležité je mít vizi a k ní směřovat krok za krokem. Každý den o malý krůček, poctivě a s pokorou. Také bych jí poradila, aby ještě v období úvah a plánování věnovala dostatek času tomuto tématu v komunikaci s partnerem. Je velmi důležité vyjasnit si očekávání obou s ohledem na chod rodiny i přínosy a rizika podnikání. Je totiž velmi těžké podnikat, pokud nemáte podporu právě u partnera.

Hlasovat pro Hanu můžete ve dnech 15. 9. - 5. 10. 2018 pod pořadovým číslem 5. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 10. 10. 2018 v rámci Dne podnikatelů ČR.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také