Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
GLS podporuje podnikatelky v e-commerce a malé řemeslné výrobce
vložila 14.6.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

GLS podporuje podnikatelky v e-commerce a malé řemeslné výrobce

Nadnárodní balíkový přepravce GLS opět podpoří ženy podnikatelky v začátcích či rozvoji jejich byznysu. Do projektu Podnikavá žena byla i letos zařazena kategorie eŽena určená podnikatelkám v oblasti e-commerce. V letošním roce se GLS chystá podpořit také malé řemeslné výrobce a ve spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) pod záštitou projektu Fandíme řemeslu byla vytvořena zcela nová kategorie eManuel. Tři nejlepší podnikatelské příběhy z obou kategorií budou odměněny poukazem v hodnotě 15 tisíc Kč na službu GLS e-Balík Profi, která poskytuje začínajícím podnikatelům balíkovou přepravu na míru. Vítězové obou kategorií budou slavnostně vyhlášeni na Dni podnikatelů v listopadu 2021.

Pandemie COVID-19 silně zasáhla drobné živnostníky a malé podnikatele. Mnozí z nich zásadně změnili své podnikání a urychleně přešli na online prodejní kanály. „Z našeho průzkumu vyplynulo, že dva ze tří malých a středních podniků byly negativně zasaženy situací kolem koronaviru. Nejčastěji kvůli poklesu zakázek nebo nutnosti přerušit či omezit činnost. Není překvapivé, že až 53 % živnostníků vnímá zvýšený tlak na digitalizaci. Nové technologie mnohým pomohly nepadnout na úplné dno. Z toho důvodu velmi vítáme podporu společnosti GLS a jejich snahu podpořit právě tuto skupinu,“ říká Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka AMSP ČR.

Přepravní společnost GLS se rozhodla i tento rok podpořit ženy podnikatelky a nově také menší řemeslné výrobce. Kategorie eŽena je určena pro ženy podnikající v e-commerce a nová kategorie eManuel pro malé řemeslníky prodávající zboží přes e-shop. Přihlašovat projekty je možné do 31. srpna 2021 na webové stránce. V září bude z přihlášených projektů odbornou porotou vybráno 10 podnikatelek a 10 řemeslníků, z nichž veřejnost na základě hlasování následně zvolí tři vítěze z každé kategorie. Vítězové obdrží poukaz na přepravu balíků v hodnotě 15 tisíc Kč.

„V rámci zotavení po koronavirové pandemii chceme ženám podnikatelkám a malým řemeslníkům nabídnout pomocnou ruku v začátcích jejich podnikání nebo v rozvoji toho stávajícího. Dokážeme si představit, jak je těžké v této době začínat nebo přesouvat své podnikání do online světa. Služba e-Balík Profi je spolehlivé a profesionální řešení přepravy balíků, umožňuje platbu kreditem, což je výhodné zejména pro drobné podnikatele, kteří tak mohou na zasílání balíků výrazně ušetřit,” uvádí Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

K účasti v soutěži vybízí také jedna z výherkyň kategorie eŽena roku 2020 Veronika Švecová„Nečekala jsem, že by mě hned na začátku mého podnikání mohlo potkat něco takového. Byl to pro mě velice inspirativní a povzbuzující zážitek. Taková velká odměna za všechno dosavadní úsilí. Výhru v soutěži vnímám jako velikou pomoc ve startu mého podnikání, kde téměř každá koruna hraje velkou roli,” vysvětluje Veronika Švecová, která na svém e-shopu ganella.cz nabízí šetrnou i recyklovanou vlnu a příze, a dodává: „Všem ženám, které zvažují založení vlastního byznysu, bych chtěla vzkázat, aby se nebály postavit na vlastní nohy, byly nezávislé a ukázaly všem, že i žena může být dobrou, soběstačnou a úspěšnou podnikatelkou.“

eŽena: více informací o soutěži ZDE, registrační formulář ZDE

eManuel: více informací o soutěži ZDE, registrační formulář ZDE

Tisková zpráva ke stažení zde:
TZ-2021-06-10-GLS podporuje podnikatelky a řemeslníky

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také