Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Podnikavá žena roku 2019. Pátý ročník a tři oceněné podnikatelky.
vložila 3.11.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podnikavá žena roku 2019. Pátý ročník a tři oceněné podnikatelky.

V pátém ročníku jsme se rozhodli vyhodnotit přínos a význam grantového programu, a tak jsme se podívali na vítězky prvních čtyř ročníků. Na to, jak jim ocenění Podnikavá žena roku a získané finance pomohly, jak rychle jejich podnikání roste a do jaké míry je přínosné.

Ze 40 finalistek jsme vybrali tři příběhy podnikavých žen. Kritéria výběru byla – vítězka se stala finalistkou grantového ročníku v letech 2015 až 2018, nadále podniká ve stejném oboru a stále vlastní minimálně 51 % svého podnikání. V grantovém programu Podnikavá žena roku jsme vždy oceňovali hlavně začínající a malé podnikatelky, které se odvážně pustily do podnikání v podobě dlouhodobého snu. 

Alžběta Ježková

Alžběta se po výpovědi naplno vrhla do vysněného podnikání. Dnes šije čelenky, které nejen při běhu nepadají z hlavy, ani když máte neposedné kadeře. Od roku 2015, kdy se stala Podnikavou ženou roku, se její obrat zvýšil o 1300 procent. Výhra jí pomohla hlavně ke zviditelnění a podpoře jejího tenkrát malého začínajícího podnikání. V posledním nejúspěšnějším roce stihla porodit miminko. 

Monika Srovnalová

Návrhářka Monika se proslavila především šitím svatebních šatů na míru. O svůj úspěch se ale rozhodla podělit i s těmi, kteří neměli takové štěstí. A tak propojila slavné herečky a zpěvačky, které oblékají její pohádkové modely a promění se tak aspoň na jeden den v princezny v projektu, který zaplavil sociální sítě Princezny pomáhají. Výtěžkem z prodeje fotografií pak Monika pomáhá onkologicky nemocným pacientům. Od roku 2018, kdy se stala vítězkou Podnikavé ženy roku, vzrostl obrat o 100 % a v květnu stihla porodit i syna. 

Ludmila Špačková

Terepeutka Ludmila pochopila, že nejlepší způsob, jak se zbavit svých strachů, je postavit se jim čelem. Začala proto vyrábět tereapeutické panenky pro děti i dospělé, které pomáhají léčit jejich zraněné duše. Sama si prošla nejedním těžkým traumatem a práce se jí proto stala i životním posláním. Od převzetí ocenění Podnikavá žena roku v roce 2015 se její projekt a objednávky zvyšují o více než 100 procent každý rok. 

Na fotografii: Eva Čejková Vašková, zakladatelka ŽENY s.r.o. a členka dozorčí rady AMSP ČR, Ludmila Špačková a Alžběta Ježková. 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také