Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Lenka Blažková (3)
vložila 5.9.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Lenka Blažková (3)

Lenka Blažková vystudovala ekonomii a pedagogiku, srdcem ale vždycky byla umělkyní a svou vášní se nyní i živí. Začínala doma u stolu, potom si vlastními silami zrekonstruovala nevyužívané suterénní prostory domu, kde bydlela, aby je proměnila na ateliér. Od té doby se věnuje naplno tomu, co jí baví a k čemu vždy směřovala - tvorbě originálních šperků pod značkou LENKA BLAZA. 

3 otázky pro Lenku Blažkovou

1.) Pokud se dostanete do top 10, na co plánujete použít výhru 10 000 korun?

Pokud budu mít to štěstí a dostanu se do top 10, výhru bych ráda investovala do svého podnikání, a to sice do nákupu nového kvalitního nářadí, které mi umožní lépe zpracovávat materiál. Výroba šperků je náročná na zápěstí a lokty rukou, které mám často velmi namožené a přetížené. Proto bych svým rukám ráda ulevila a pořídila jim nějaké dobré výrobní pomůcky, které by přispěly k modernizaci výroby, zpřesnění výrobních operací a snížení pracnosti.

2.) Co chcete se svým podnikáním dokázat?

Svým podnikáním jsem získala větší svobodu, která je pro mne velmi důležitá a kterou bych si ráda zachovala. Vymýšlím a vyrábím objekty a hlavně šperky, které jsou určeny všem ženám, které dávají přednost originálu a nebojí se vybočit z davu. Pro ženy, které jsou si vědomy své jedinečnosti, mají odvahu a potřebu se odlišit a nepodléhají módním trendům. Byla bych velmi ráda, kdybych svými díly zaujala ještě více zákaznic, které by si oblíbily mé šperky a staly by se pro ně neoddělitelnou součástí jejich outfitu. 

Chtěla bych se zdokonalit v podnikání handmade a služeb, protože toto podnikání má svá specifika a ne všechna školení pro podnikatele na volné noze se dají v této oblasti využít. Velmi ráda bych uspořádala výstavu své tvorby a chci pracovat na prezentaci své značky. 

3.) Co byste poradila ženě, která váhá, zda se pustit do podnikání?

Pokud to žena s podnikáním myslí vážně a podnikání by ji naplňovalo vnitřně, ať se nebojí začít a vytvoří si svou pracovní příležitost, zprvu třeba jen na poloviční úvazek. Ať se nenechá odradit radami typu, že takových už tu bylo a že to nemůže vyjít. Svůj produkt ať představí veřejnosti a sleduje zpětnou vazbu, která je velmi důležitá. Poradila bych neopomenout rozumnou cílenou reklamu a propagaci produktu tam, kde to má smysl. Zorganizovat si dobře svůj čas, protože na všechny úkony bude zprvu asi sama a myslet také na odpočinek. Vzdělávat se v oblasti podnikání a čerpat rady od zkušenějších. Ze začátku se nebát využít třeba barterových obchodů

Více o podnikání Lenky najdete tady. Hlasovat pro ni můžete zde.

Hlasovat pro Lenku můžete ve dnech 6. – 25. 9. pod pořadovým číslem 3. Z jednoho emailu se započítává jeden platný hlas. Z dvaceti žen bude vybráno TOP 10 nejúspěšnějších PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU s nejvyšším počtem hlasů. Peněžní prostředky jsou poskytnuty z Grantového programu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR ve spolupráci se ŽENAMI s.r.o. a Raiffesenbank. Slavnostní předání proběhne 3. 10. 2017 v rámci Dne podnikatelů ČR.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také