Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Miroslavu Králíkovou (13)
vložila 5.10.2016
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Miroslavu Králíkovou (13)

Miroslava Králíková se rozhodla že čas, který do té doby věnovala práci v neziskové organizaci, věnuje sama sobě. Pomalu začala rozjíždět vlastní projekt a budovat firmu tak, aby jí do budoucna zajistila pocit svobody, štěstí a naplnění. Nejprve pracovala z domova, dnes má v Děčíně obchůdek kouzelný svět polštářů Lavennis. Všechny výrobky spojuje přání majitelky - aby zákazníkům zpříjemnily život.

 

3 otázky pro podnikatelku Miroslavu Králíkovou

1.) Co byste udělala s výhrou?

Naše dílna se hezky rozrůstá. Jsem ráda, když se kupují praktické věci, které zjednoduší a zpříjemní práci. Nyní máme největší starost s tím, jak se vejít se zakázkami na jeden pracovní stůl. Nechala bych děvčatům do dílny vyrobit další řezací stůl. Aby se jim lépe pracovalo a mohly tvořit ve větším klidu.

2.) Co byste chtěla v podnikání dokázat?

Při pohovorech s novými zaměstnanci se dozvídám, jaký tlak na ně byl vyvíjen v předchozím zaměstnání. Podotýkám, že máme chráněnou dílnu a tito lidé mají nějaký hendikep. Čím dál silněji si uvědomuji, jak potřebuji sama sobě i světu dokázat, že chráněná dílna se dá vést ve vší slušnosti a s ohledem na postižení jednotlivých kolegů. Že je možné vydělávat pěkné peníze a zároveň se chovat morálně a eticky.

A sobě chci dokázat, že to celé zvládnu. V červenci se nám narodilo čtvrté děťátko - i tyto odpovědi píšu s Jonáškem na klíně. A tak je mou největší výzvou sloučit péči o rodinu s podnikáním. Harmonicky zvládnout všechnu práci doma, ve firmě, dokázat si udělat čas na sebe a na své přátele. A to všechno lehce a s úsměvem na tváři. To je pro mě velká výzva. 

3.) Jakou radu byste dala ženě, která chce začít podnikat?

Spoustu! Ať se ozve, která by měla zájem. Ráda se podělím o své zkušenosti. Jedna z nejdůležitějších rad: Uvědomte si, co je pro Vás důležité. Napište si to! Jděte si za tím a stůjte si za tím!!!  

Více o podnikání Miroslavy najdete tady.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také