Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Anetu Duškovou (7)
vložila 3.10.2016
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Anetu Duškovou (7)

Aneta Dušková od mala tíhla k umění a kreativním činnostem. Vystudovala nejprve střední umělecko-průmyslovou školu textilní a později Univerzitu v Hradci Králové, obor Uměleckořemeslné textilní disciplíny. K podnikání se odhodlala až na mateřské s dcerou a dnes má za sebou první navrženou kolekci oblečení pod značkou ORIGINÁLY ANIBE.

 

3 otázky pro podnikatelku Anetu Duškovou

1.) Co byste udělala s výhrou?

Výhru bych použila právě jako investici do mého podnikání, financí v začátku není nikdy dost! Navíc jsem teď opět investovala do nové kolekce podzim/zima 2016 a to nejsou malé náklady. Ale jsem ráda, že mohu takto nabídnout práci např. i šikovné švadleně. Takže bych investovala např. do nákupu nových materiálů a také bych ráda navštívila sebevzdělávací kurzy, jelikož cítím nedostatky hlavně v managmentu a reklamě. Takže určitě i osobní rozvoj! Ten je důležitý, bez něj se nikam neposunete.

2.) Co byste chtěla v podnikání dokázat?

Mým snem je mít malou firmu s originálním oblečením, která vydělá mně a pár zaměstnancům, bude prosperovat tak, abych měla třeba jednou co předat své dceři, pokud ji to bude bavit. Byla bych také moc ráda, když se budou ženy v "mém" oblečení cítit skvěle a třeba se jim i díky němu zvedne sebevědomí. Naprosto úžasné by bylo, kdybych si mohla otevřít i svůj vlastní butik v tomto regionu. Chci se zaměřit na kvalitu a nadčasovost střihů tak, abych "nechrlila" mnoho zbytečného oblečení, ale kvalitní oděvy, které budou moci zákaznice nosit i za několik let a ušetří tak i naši přírodu.

3.) Jakou radu byste dala ženě, která chce začít podnikat?

Takové ženě bych řekla, že jestli cítí, že právě tohle je to, co opravdu miluje a co ji naplňuje, tak ať do toho jde! Je ale důležitá podpora blízkých, dobrá organizace a rozvržení času, potřebné finance do začátku, jasná představa o podnikání a o tom, co chce dosáhnout. Pak také po zkušenostech vím, že člověk si chce kolikrát udělat všechno sám, ať už z důvodu ušetření financí nebo z představy, že to umí nejlíp. Ale je opravdu dobré přenechat některé činnosti jiným profesionálům. Den totiž má jen 24 hodin a někdy je lepší nebýt "Ferda mravenec“.

Více o podnikání Anety najdete tady.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také