Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Kateřinu Blažkovou (2)
vložila 15.10.2015
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Kateřinu Blažkovou (2)

Kateřina Blažková nemůže jíst, co chce, a to ji přivedlo k myšlence podnikat v oblasti bezlepkové stravy. Její dcera řeší stejný problém a sama Katka ví, že podobných lidí je dost.  Že nemohou jít do cukrárny, restaurace, kavárny. Že nemůžou upéct cokoli podle receptů, protože 90% z nich nefunguje.  Proto vznikl nápad založit internetový obchod s bezlepkovými potravinami, jehož součástí jsou vyzkoušené recepty a poradna z této oblasti. Do konce roku by chtěla otevřít provozovnu - pekárnu/cukrárnu, kde se MOHOU najíst bezlepkáři, alergici na mléko či laktózu, vejce, soju, a to v různých kombinacích. 

 

Tři otázky pro Kateřinu Blažkovou

Co bylo prvním impulzem k podnikání?

Prvním impulzem k podnikání byl zdravotní stav mé dcery a mě, tedy bezlepková a potažmo i bezmléčná a bezlaktozová dieta. Že si nemáme prakticky kde koupit čerstvé pečivo nebo dobrý zákusek. "Zdravý" člověk si neuvědomuje, jaké má štěstí, když si může na každém rohu kopit koblihu nebo párek v rohlíku. My, co lepek nesmíme, si musíme buď zabalit svačinu, nebo spoléhat na to, že náhodou někde koupíme v dobrém případě starý bezlepkový rohlík. Z tohoto důvodu nás napadlo, že by stálo za to, tuto díru na trhu zacelit a zřídit v Brně čistě bezlepkovou cukrárnu a pekárnu. Tímto podnikáním jsme chtěli také mimojiné zvednout kvalitu života lidí, kteří lepek také nesmí jíst, ať už z důvodu jakékoli nemoci nebo metabolické poruchy. 

Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?

Myslím si, že ty pravé překážky ještě přijdou. 

Co byste udělala s grantem ve výši 10 000 Kč? 

Grant bych využila částečně na vybavení nově zřizované bezlepkové pekárny a cukrárny a částečně na marketing a uhrazení nákladů na prezentaci naší cukrárny.

Více se dozvíte na Katky webových stránkách

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také