Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Marcelu Texlovou (18)
vložila 15.10.2015
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Marcelu Texlovou (18)

Marcela Texlová vyrábí unikátní výrobky z FIMO hmoty už pět let a poslední rok s nimi i podniká. Marcelu nejvíc baví zdokonalování techniky, sebevzdělávání a práce na sobě. V říjnu roku 2014 získala za svou práci ocenění „Hanácké vérobek“, což je ochranná známka udělovaná za přísných podmínek tvůrcům v rámci regionu Haná. Největší radost má Marcela ze spokojených zákazníků.

 

Tři otázky pro Marcelu Texlovou

Co bylo prvním impulzem k podnikání?

Hlavním impulzem k mému podnikání bylo zjištění, že se po mateřské dovolené nemohu vrátit na moje původní pracovní místo. Pracovala jsem 14 let jako sekretářka v advokátní kanceláři. Po prvotní vlně zklamání jsem si řekla, že všechno špatné je pro něco dobré a že je pravý čas vydat se na novou životní etapu. Vzhledem k tomu, že jsem v té době naprosto propadla tvorbě z polymerové hmoty, uvědomila jsem si, že by se člověk měl věnovat tomu, co ho baví nejvíce.

Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?

Mou největší překážkou v podnikání je nedostatek času. Jsem maminkou dvou dcer, přičemž Adélka právě nastoupila do 1. třídy a Lucinka má 2 roky a je v mojí péči celodenně. Moje nejběžnější pracovní doba je tedy večer, až jdou všichni spát. I když je to náročné, tak proces tvorby je pro mne zdroj energie a moc mě baví. Musím podotknout, že manžel je mi velkou oporou a snaží se mi pomáhat.

Co byste udělala s grantem ve výši 10 000 Kč? 

V případě, že bych získala grant, využila bych jej na sebevzdělávání, a to nejen v mém uměleckém oboru, ale i v dalších oblastech, které musí podnikatelka ovládat, jako např. účetnictví, legislativa, marketing, počítačové dovednosti atd. Celkový přehled a sebevzdělávání je podle mého názoru jednou z nejdůležitějších stránek podnikání.

Více se dozvíte na Marcely webových stránkách.

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také