Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Ludmilu Špačkovou (16)
vložila 15.10.2015
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Ludmilu Špačkovou (16)

Ludmila Špačková je terapeutkou, která rozšířila své pole působnosti kromě klasické praxe i do výroby terapeutických panenek. Proč? Snažila najít pracovní místo pro svou maminku, která je v ohrožené skupině 55+. Navíc dokáže, díky nepříjemné zkušenosti z dětství, sama posoudit, že práce s personalizovatelnou panenkou má smysl. Objednávky rostou a Ludmila se věnuje práci s radostí.

 

Tři otázky pro Ludmilu Špačkovou

Co bylo prvním impulzem k podnikání?

Podnikání pro mě byla přirozená cesta, protože mám ráda svobodu, samostatné rozhodování a odvahu riskovat. Jsem také tvůrce a vizionář, tudíž ráda tvořím krásné věci a startuji nové projekty. Pro zahájení výroby panenek pro mě bylo důležité vytvořit pracovní místo pro moji mamku. Ta byla dlouhodobě v evidenci na úřadu práce. Navíc ve věkové skupině 55+, pro kterou je obtížné uplatnění na trhu práce. Mamka je šikovná a dlouhá léta pracovala v oděvním oboru, což je pro výrobu ideální předpoklad.

Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?

Vytrvat a věřit sobě a tomu, co dělám a co mi dává smysl. Věřit v sebe a v to, co dělám i přesto, že ještě nejsou vidět výsledky. Ve chvílích, kdy se finanční rezervy tenčí a nové peníze ještě stále nepřicházejí. Podnikání je běh na dlouhou trať. Za každým zdánlivým „úspěchem přes noc“ je mnohdy několik let práce a velkého úsilí.

Co byste udělala s grantem ve výši 10 000 Kč?

Grant pro Podnikavou ženu roku vyžijeme pro posílení reklamy a propagace a zároveň na nákup nového materiálu na výrobu a pořízení technického vybavení do šicí dílny.

Více se dozvíte na Ludmily webových stránkách.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také