Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Bětku Ježkovou (9)
vložila 14.10.2015
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PODNIKAVÁ ŽENA ROKU: Hlasovali jste pro Bětku Ježkovou (9)

Bětka Ježková začala podnikat po tom, co dostala výpověď po 14 letech v jednom zaměstnání. Právě to ji přivedlo k tomu, aby realizovala nápad, o kterém do té doby jen přemýšlela – začala vyrábět čelenky do vlasů, které nepadají, neklouzají a netlačí. Bětka, kterou při sportování vždy trápily nezkrotné kadeře, tak našla řešení i pro ostatní s podobným problémem.

 

Tři otázky pro Bětku Ježkovou

Co pro Vás bylo prvním impulzem k podnikání?

Bylo to několik věcí. Ty se nakonec spojily v jedno velké šťouchnutí, když jsem potřebovala realizovat představu, kterou jsem do té doby v myšlenkách stále odsouvala - na její realizaci jsem neměla odvahu. Impulzy se objevovaly postupně jakoby po malých kapkách –  nejdříve přišla výpověď ze zaměstnání, kde jsem strávila většinu pracovního života, pak vážná nemoc v rodině. A to bych označila za ty poslední kapky do pomyslného hrnečku, který přetekl. Všechny ty události mě donutily urovnat si životní priority a ujistit se v myšlence, že si chci užívat každý den, že chci svůj život žít a ne ho jen „krájet“. Podnikání pro mě znamená pocit svobody, báječné zážitky, potkávání zajímavých a inspirativních lidí a v neposlední řadě výborný pocit z každého sebemenšího úspěchu (záměrně neuvádím zápory, jelikož ty si zatím úspěšně nepřipouštím).

Jakou největší překážku jste musela v podnikání překonat?

Jsem odjakživa optimista. Věřím, že všechno se nějak zvládne a když ne, svět se nezboří. Proto ani žádné překážky doposud nevnímám jako velké. Každý den překonávám dílčí překážky, ale s tím vědomím jsem se do toho pustila. Přesto, pokud bych měla vybrat něco, co mě nejvíce „zdržuje“, jsou to finance. Nechtěla jsem si brát žádný úvěr a tak vše, co vydělám, putuje zpět do čelenek. Mám v tomto ohledu obrovskou podporu svého manžela, který na svá bedra vzal starost o zajištění rodiny. Do podnikání jsem skočila rovnýma nohama bez výrazných zkušeností v oboru. Chci se naučit co nejvíce, pochopit souvislosti a nakouknout do rozličných odvětví, se kterými se teď denně setkávám. Překážky tedy nevnímám negativně, ale spíše jako výzvy, které musím překonat. Pracuji na sebedůvěře, určité podnikatelské drzosti, kterou nemám tak úplně v povaze, pracuji na svém rozvoji a na tom, abych byla s výsledkem i průběhem své práce spokojena. Nejde všechno jednoduše, ale optimismus je silná zbraň.

Co byste udělala s grantem ve výši 10 000Kč?

Napadá mě asi 15 různých možností! Všem je jasné, že v začátcích podnikání je každá koruna dobrá. Velmi ráda bych investovala do vzdělání (protože to je dle mého názoru nekonečná cesta), také do pomocných rukou, které mimochodem v současné době hledám v podobě šikovné švadlenky. Nicméně především bych případnou finanční podporu investovala do pořízení kvalitního šicího stroje. Můj dosavadní šicí stroj už nezvládá moje vysoké nároky a dost často protestuje - ráda bych mu pořídila schopného a kvalitního pomocníka.

Více se dozvíte na Bětky webových stránkách

 

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také