Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Velké změny přicházejí nenápadně a nečekaně, říká Jan Menděl
vložila 21.12.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Velké změny přicházejí nenápadně a nečekaně, říká Jan Menděl

Afirmace jsou jednou z nejpoužívanějších a velmi účinných technik, jak programovat svou mysl. Negativní používáme v jednom kuse – jsem příšerná, to nezvládnu, na to nejsem dost dobrý. Co zkusit své podvědomí přeprogramovat a začít s těmi pozitivními? Takovými, které nám přinesou krásné pocity a hlavně nám vtáhnou do života přesně to, co od něho očekáváme. Překladatel, učitel, osobní poradce a propagátor duchovního způsobu života, Jan Menděl, je autorem mnoha takových pozitivních afirmací. A věří, že náš život může být stále lepší.

„Tvoje pozornost je vzácná energie, která živí a posiluje vše, čemu ji věnuješ. Proto bys s ní měl zacházet ještě moudřeji než s penězi a být opatrný v tom, komu nebo čemu ji dáváš.“

Když svou pozornost budeme dávat pouze situacím, které nás baví a naplňují, budou se v našich životech množit. Opusťte tedy vše, co vás nedělá šťastným.

„Když si stěžuješ na to, co je špatně, ničemu nepomáháš a svou pozorností přitahuješ ještě více toho špatného. Přestaň se soustředit na to, co se ti nelíbí, a začni se zaměřovat na to, co chceš, a přemýšlet o tom, jak toho můžeš dosáhnout.“

Samozřejmě, že se nám v životech nedějí jenom krásné věci. A mnohdy nemáme volbu, co nám do života přichází. Ale můžeme si vybrat, že svou pozornost věnujeme tomu hezkému. Místo, abychom si stěžovali na svého otravného šéfa, můžeme se radovat z toho, že jsme po dlouhé době potkali starého přítele. Vždy máme volbu.

„Až budeš jednou opouštět tenhle svět, bude úplně jedno, kolik peněz jsi vydělal, jakou světskou mocí jsi disponoval a kolik slávy jsi dosáhl. Jedna z mála věcí, na které ale bude hodně záležet, je to, kolika lidem jsi pomohl, pro kolik lidí jsi byl podporou a světlem v temnotě.“

Vztahy jsou jednou z nejdůležitějších kapitol v našich životech. Dělejme tedy vše proto, aby byly kvalitní, šťastné a přinášely radost nám i ostatním.

„Pokud hledáš své životní poslání a ještě jsi ho nenašel, začni jednoduše tím, že budeš dobrým člověkem. Všechno ostatní se časem vyvrbí.“

Mnoho lidí si láme hlavu s tím, co je vlastně jejich životní poslání. Co je ten jejich smysl žití. A když se to vydají hledat, budou hledat napořád. Jednoduše začněte žít s tím, co a koho máte teď a tady. Žijte v pravdě a radujte se. A vše se ve správný čas ukáže.

„Velké změny přicházejí nenápadně a nečekaně, proto je zbytečné je vyhlížet a čekat na ně. Až uzraje správný čas, dají se věci samy do pohybu a ty náhle pochopíš, že letíš vpřed k novým zítřkům.“

Máte občas pocit, že se ve vašem životě nic nehýbe? Ale co když to tak není? Třeba se toho děje hodně, jen to zatím nevidíte. Nečekejte na to, nevyhlížejte, ale žijte. A ono to přijde. 

A rada na závěr? „Když se všechno sere, je důležité jen jedno: neposrat se z toho a vydržet,“ jak doporučuje Jan Menděl ve své knize Afirmace.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také