O ženách, které dělají to, co milují
Věci, které dělá úspěšný podnikatel každý den. Snídá, deleguje a umí říkat NE
vložila 16.5.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Věci, které dělá úspěšný podnikatel každý den. Snídá, deleguje a umí říkat NE

Máte také každý den oblíbený rituál, který vaše tělo i mozek nastartuje na plné obrátky a vy tím dosáhnete lépe svých denních cílů? Pro mě je například důležitá vydatná snídaně. Ať už jsem byla na pobytu v domácnosti ve Francii nebo v rodině v Turecku, snídaně je vždy základ. Portál Entrepreneur.com sestavil žebříček 15 věcí, které dělá každý den úspěšný podnikatel. Několik z nich mám sama na každodenním seznamu, proto se s vámi o ten seznam podělím.

 • Jak už jsem psala, dopřejte si snídani. Pracovat na takové obrátky, jako podnikatelka potřebuje, vyžaduje kvalitní palivo. Místo toho, abyste jen po cestě někde koupila kafe, vyhraďte si ráno pár minut na proteinovou bombu a džus.
 • Naplánujte si svůj den. Jako první věc ráno se podívejte do kalendáře a utřiďte si priority. Například mně se nejlépe pracuje v ranních a dopoledních hodinách, proto se snažím plánovat alespoň 90 minut mých záležitostí před ostatními denními pochůzkami.
 • Nekontrolujte svoji emailovou schránku hned po probuzení. Vím, že je to těžké hned neskočit po vašem smartphonu. Jen vás ale zbytečně rozptýlí od důležitějších úkolů, které jsou potřeba udělat dříve.
 • Vzpomeňte si na smysl vašeho podnikání. Popřemýšlejte o svých zákaznících, a které segmenty vašeho podnikání jsou nejziskovější. Je to důležité, abyste nezapomněla, co vám vlastně v byznysu přináší radost a ziskovost.
 • Delegujte a utřiďte si priority. Současný svět je ve znamení multi-tasking, tedy v plnění několika úkolů najednou. To vás ale může jen rozptylovat. Pokud chcete být efektivní a produktivní, nebojte si určit priority a delegujte úkoly kdykoli je to možné.
 • Jedním slovem PŘEDSTAVIVOST. Může to znít bláznivě, ale zavřete oči a představte si svůj úspěch a cíle. Například, chcete jet na výlet do Paříže? Vyvěste si fotku Eiffelovy věže na nástěnku u stolu.
 • Říkejte NE. Hlavně podnikatelé a podnikatelky mají nutkání přijmout každou přicházející příležitost. Ne ale každá příležitost je přínosná pro vás a váš byznys. Čas je naše nejhodnotnější komodita, nepřipravujme se o ní.
 • Važte si času. Nelze ho nahromadit jako peníze. Střežte si ho a utrácejte za důležití věci. Kdykoli vás někdo požádá o schůzku či konzultaci, poproste dotyčnou osobu o dotazy předem, abyste se mohla připravit.
 • Delegujte. Už jsem se o tom zmínila výše, ale častou chybou zvlášť začínajících podnikatelů je, že vše udělají nejlépe sami. Časem ale byznys dospěje do fáze, kdy už je potřeba delegovat úkony na ostatní, abyste se soustředila na své důležité záležitosti.
 • Poslouchejte. Soustřeďte se, když mluvíte s kolegou nebo zaměstnancem. Můžete se pak vyhnout možným nedorozuměním v budoucnu.
 • Ukažte vděčnost. Sedněte si na chvilku každý den a buďte vděčná za příležitosti, které se vám naskytly.
 • Vstaňte a projděte se. Víte, že sezení je novou drogou současnosti? Sezení v autě a v kanceláři jen škodí našemu zdraví. Nehledě na denní plány, najděte čas pro sebe a své tělo. Každou hodinku si dopřejte malou pohybovou pauzu.
 • Zhluboka dýchejte. Každou hodinu vstaňte od stolu, protáhněte se a udělejte deset hlubokých nádechů a výdechů.Okysličí to váš mozek a připraví na další úkoly.
 • Nezapomeňte na obědovou pauzu. Stejně jako snídaně, i oběd představuje důležité dodání energie. Můžete to spojit třeba i s obchodní schůzkou.
 • Ukliďte si stůl. Na konci každého dne si utřiďte věci na stole. Čistý stůl vás připraví na nový start další den. Vyhnete se tak ráno pocitu, co vše vám zbylo ze dne předcházejícího.
Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také