Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Rok 2019 pro vás může být rokem opravdového úspěchu. Zkuste vzdělání MBA
vložila 13.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Rok 2019 pro vás může být rokem opravdového úspěchu. Zkuste vzdělání MBA

Když se zeptáte svých kamarádek nebo kolegyň, co pro ně znamená úspěch, jejich odpovědi si jistě budou v mnohém podobné. Důležité je pro nás žít v harmonických vztazích s našimi blízkými, trávit volný čas činnostmi, které nás baví, navštívit zajímavá místa... Mezi přirozená přání patří i mít zajímavou, smysluplnou a uspokojující práci. Máme tip, jak na to.

Průměrný obyvatel České republiky, ať už žena, nebo muž, stráví v zaměstnání přibližně třetinu aktivní části svého života. Jedním dechem je nutno dodat, že jde o průměr a započítány jsou tu i všechny víkendy a dovolené, takže v běžném pracovním dni strávíme v zaměstnání i cestou do něj leckdy více než polovinu času, který máme kromě spánku k dispozici. A to už je opravdu pádný důvod dělat práci, která pro nás má smysl.

I když je aktuálně v České republice nízká nezaměstnanost, rozhodně to neznamená, že lze v nabídce najít dostatek zajímavých pracovních pozic nebo že lze v rámci svého současného zaměstnání snadno získat uspokojivější pracovní pozici. Na pohovory do atraktivních firem i v dnešní době zpravidla přichází řada zájemců  a přesvědčit zaměstnavatele, že právě vy jste ta pravá, nemusí být   jednoduché. Jak výrazně zvýšit svou šanci?

Praktické zkušenosti a vzdělání

Nikoho asi nepřekvapí, že zásadní roli při výběru kandidátů na atraktivní pracovní pozice zpravidla hrají zkušenosti a vzdělání. Leckdo si ale položí otázku, jak v rozumném čase získat zkušenosti, které nemá, případně jaké zvolit vzdělávání, aby bylo při pracovních pohovorech přínosem.

Odpovědí na tyto otázky jsou vzdělávací programy MBA, které navzdory některým mýtům již dávno nejsou určeny jen hrstce vrcholových manažerů. Velkou výhodou těchto programů je skutečnost, že se na rozdíl od klasického vysokoškolského studia soustředí nejen na významné rozšíření a prohloubení již nabytých znalostí, ale především na praktické potřeby studentů. Co to znamená v praxi?

Výuku v rámci MBA zajišťují odborníci z praxe, takoví, kteří jsou schopni studentům zprostředkovat své zkušenosti nabyté dlouholetou prací v oboru. S těmi studenty, kteří o to mají zájem, pak vyučující rovněž rozebírají jejich vlastní reálné manažerské problémy a pomáhají jim najít jejich optimální řešení. Škála oborových zaměření MBA programů je přitom velmi široká, takže vám pomohou k vysněné práci ať už míříte kamkoli - od zdravotnictví přes veřejnou správu až třeba po oblast marketingu a PR.

Lepší práce pomáhá k lepšímu životu

V České republice stále platí, že ženy vydělávají méně než muži, a to v průměru o více než pětinu. Kvalitní MBA vzdělání je rozhodně jednou z cest, jak situaci změnit. Nejde ale jenom o peníze: Znalosti a zkušenosti, které získáte při studiu MBA, vám u řady zaměstnavatelů nejen zajistí plusové body při výběrovém řízení, ale pomohou i při vyjednávání o dalších podmínkách práce, které vám umožní lépe sladit pracovní a soukromý život. Zaměstnavatelé si totiž zpravidla uvědomují, že kvalitnímu zaměstnanci se vyplatí vyjít maximálně vstříc.

Klíčem ke kvalitnímu MBA vzdělání je pochopitelně výběr kvalitní MBA školy. Mezi ty nejprestižnější patří v České republice Cambridge Business School, která nabízí celou řadu zajímavých studijních programů od těch zaměřených na personalistiku přes marketing až po mezinárodní vztahy. Škola disponuje špičkovým lektorským týmem sestaveným z kvalitních odborníků, z nichž každý se dlouhodobě věnuje konkrétní oblasti daného vzdělávacího programu. Studovat lze přitom i online, což může být obzvláště zajímavé pro ženy na mateřské dovolené.

Váš úspěch v roce 2019 může být blíže, než se zdá. Splňte si své sny a prostřednictvím studia MBA udělejte první krok právě teď!

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také