Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Marketingová ředitelka Dermacolu nebo provozní ředitelka Facebooku. Co vám radí do podnikání?
vložila 4.4.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Marketingová ředitelka Dermacolu nebo provozní ředitelka Facebooku. Co vám radí do podnikání?

Rozhodly se jít proti proudu, dělat věci jinak. Vzdát se pohodlného místa a rozjet podnikání v oblasti, která je baví a zajímá. Prožily úspěchy, zklamání, práci ve dne v noci a získaly mnohé zkušenosti. Od koho jiného bychom si měly nechat poradit?

Každá je jiná, ale kariéru vzaly do svých rukou. Co se jim v podnikání vyplatilo? Jakými radami se řídí? Co je žene dál? Na co si dávají pozor? Ať už jsem s nimi dělala osobně rozhovor, nebo četla řadu jejich knih, tahle slova mi utkvěla v paměti. Inspirovat nás mohou všechny.

Petra Plemlová, podnikatelka, zakladatelka firmy unuo.cz a unuodesign.cz

Stanovit si cíle, vytyčit cestu a pak už se jen kousnout a jít! Nevzdávat se. Vzdát se znamená okusit zoufalství a bolest, naopak bojovat znamená věřit a doufat v lepší zítřky, nefňukat a nepřivolávat si další neštěstí. Jak říkal můj děda, pokud máš dvě zdravé ruce, dobré srdce a rozum, tak máš víc než většina lidí, a můžeš dokázat vše, co chceš.

Podnikání je jako život. Vždy vás něco překvapí, ohromí, ale i potěší. A neexistuje nic, co by člověk nezvládl. Často jsem na pochybách, protože výklad zákona je nejasný, vyhlášky a nařízení nejsou často nekonzistentní, ale je nutné se prostě nezaobírat tím, co nemůžu změnit, dělat vše podle nejlepšího svědomí a pak věci z principu nemohou dopadnou špatně.

Věra Komárová, podnikatelka a marketingová ředitelka české firmy Dermacol

Mít štěstí stojí velkou dřinu. Nikdy jsem nešla s davem, nikam. Chvíli jsem, hlavně ještě v komunismu, řešila, proč to všechno vidím jinak než ostatní, ale dnes jsem ráda, že odlišení se od ostatních není nic negativního.

Miroslava Skovajsová, lékařka, podnikatelka a zakladatelka Mamma center v Praze

Mohu-li si tedy vůbec dovolit nějakou radu, zní následovně: Věnujte se svým spolupracovníkům, dostatečná a chápavá komunikace předchází mnoha problémům. Sama ale vím, jak se tento princip nesnadno realizuje.

Jsem přesvědčená, že když něco konáte opravdu s čistým úmyslem a přesvědčením, že to bude přínos pro lidi ve vašem okolí nebo dokonce pro společnost, ve které žijete, je třeba nadchnout spolupracovníky a mířit k cíli, ať je cesta jakkoli klikatá.

Ilona Bittnerová, podnikatelka, zakladatelka Kalisek.cz

Buďte spokojenou ženou. A jaká je? Taková, která se má ráda a je obklopena lidmi, kterým věří, se kterými se může zasmát a u kterých se může vyplakat.

Rosanna Zolfo, mladá italská módní návrhářka, podnikatelka, zakladatelka značky Romualdina

Noste oblečení, ve kterém se budete cítit silná a jedinečná.

Rostya Gordon-Smith, zakladatelka společenství Minerva 21, top manažerka

Osud není náhoda, ale dosažitelný cíl. Jinými slovy: Hrrrr do toho. Život nám každý den nabízí ohromné příležitosti a je na nás, jestli je rozeznáme, přijmeme a jednáme. Nesnáším nezájem, pohodlnost a „ať to někdo jiný udělá a já se svezu“. Každý z nás má nějaký um a talent. Jde se spojit s ostatními k dosažení dobrých věcí. Můj přístup je: žiji, dýchám, tak je moje zodpovědnost se zapojit do této společnosti v jakékoliv kapacitě.

Donna Karan, podnikatelka, módní návrhářka a filantropka

Jako mladé ženy na začátku své kariéry strašně spěcháme, chceme všechno stihnout hned. V průběhu let jsem přišla na to, že se vyplatí mít úctu ke zkušenostem a zpomalit, abyste se v určitém oboru staly opravdovými expertkami. Musíte se na chvíli učit, tím nemyslím jen školu, ale staňte se na chvíli učednicí. Učte se od druhých, budete pak mít o co se opřít. Sama všechno nezvládnete.

Sheryl Sandberg, manažerka a provozní ředitelka Facebook

Dokonalost je největším nepřítelem. Pokud se budete snažit dosáhnout dokonalosti, skončíte buď v depresi, nebo mrtvá. Pokud se budete snažit zvládat všechno perfektně, vysloužíte si jenom zklamání.

 Foto: Shutterstock.com, archiv autorky, archiv podnikatelek

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také