Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Štěstí je výsledkem kreativity duše, radí Deepak Chopra
vložila 2.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Štěstí je výsledkem kreativity duše, radí Deepak Chopra

Deepak Chopra je nejznámějším americkým koučem dnešní doby. Je to člověk, který motivuje a harmonizuje miliony lidských životů. Napsal více než 70 knih. Propaguje hlavně myšlenky týkající se životního štěstí, které je závislé na zdravém způsobu života a vztahu ke spiritualitě. A nemyslete si, že jeho příznivci jsou pouze alternativní jedinci. Deepak je osobním koučem mnoha známých osobností a špiček z oblasti businessu. Inspirujte se i vy jeho motivačními výroky.

„Když je vaše mysl podmíněná společností, náboženstvím, rodinou, nemáte přístup k vaší kreativitě. Štěstí je výsledkem kreativity našeho vnitřního bytí, což je duše.“

A proto je velice důležité se občas od společnosti, ve které žijeme, umět odstřihnout. Není to o tom, že na ně zanevřeme nebo se s nimi přestaneme stýkat. Jen přestaneme alespoň na chvíli poslouchat, co si o nás myslí, od všech jejich dojmů, co bychom měli a neměli.  Jenom tak můžeme najít cestu ke své individualitě a ke svému vlastnímu potenciálu.

„Nejlepší způsob, jak být šťastný, je učinit šťastným někoho dalšího. Když věnujete někomu svou pozornost, když si ho všímáte a uznáte jeho sílu, udělá to šťastným i vás.“

Je nesmírně důležité umět ocenit sám sebe. Ale když oceníte lidi kolem sebe, budete se cítit možná ještě lépe. Navíc se spustí lavina. Když vy někoho pochválíte, on pochválí dalšího a tak dále. A nakonec se to zaručeně vrátí k vám.

„Naše mysl ovlivňuje hlavní činnost mozku, která pak ovlivňuje všechno. Vnímání, poznání, myšlenky, pocity a osobní vztahy. To vše je projekce vás.“

Vše kolem vás je vaše projekce. To, co kolem sebe vidíte, je pouze váš pohled. A tento pohled nemůžete vnucovat nikomu jinému. To bývá jeden z hlavních problémů mezi lidmi. Každý žijeme svou vlastní projekcí, a pak je těžké se ostatními lidmi domluvit. Je důležité mít nad životem nadhled a umět pochopit, že spousta našich myšlenek je ovlivněna právě naší myslí.

„Celý život pracuji na téma vědomí.  Ať už je to povědomí o těle, o mysli, o emocích, o vztazích nebo o prostředí ve kterém žiji. Myslím, že klíčem k transformaci života je být si vědom toho, kdo jsem.“

Když vím, kdo jsem, vím také, co chci od života. Když budete poslouchat své tělo, svoje emoce, budete sledovat vaše vztahy s druhými lidmi, pochopíte, kdo jste. Navrátíte se sami k sobě, ke svému středu. A jenom tam můžete najít vaši skutečnou kvalitu a vaše opravdové nadání. Toho se pak chyťte a jděte s ním ruku v ruce životem. A uvidíte, že pocítíte skutečné štěstí.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také