O ženách, které dělají to, co milují
Nastartujte svou kariéru vizážistky v rámci rekvalifikace
vložila 8.11.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nastartujte svou kariéru vizážistky v rámci rekvalifikace

Díky tomu, že studijní programy Makeup Institute Prague získaly akreditaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, po úspěšném absolvování můžete získat rekvalifikaci.

Jelikož kurzy mají platnou akreditaci, máte tak možnost zažádat i o proplacení kurzu Úřadem práce, který vás podpoří a umožní tak získat reálné uplatnění ve vašem vysněném oboru!

Právě Makeup Institute Prague vychoval a vyškolil nespočet studentů, kteří zde studovali skrze rekvalifikaci a nyní se věnují své hvězdné kariéře po celém světě na plné obrátky. Přečtěte si příběh jedné z nich.

Lucie Svobodová - z kanceláře školitelkou prestižních kosmetických značek

Kancelářská práce od-do nebyla nic pro ni, a tak se rozhodla pro změnu. Absolvovala Rekvalifikační make-up kurz v Makeup Institute a dnes je rodačka z Brna školitelkou značek Elizabeth Arden a Sensai v Česku.

Šestadvacetiletá Lucie jako pilná studentka absolvovala gymnázium, poté Vysokou školu obchodní a prakticky okamžitě si našla práci na vysoké soukromé univerzitě. Netrvalo ovšem ani dva roky, aby zjistila, že sezení v kanceláři před obrazovkou počítače nebude, co by jí bavilo, a pokud chce být v životě spokojená, musí se porozhlédnout někde jinde. „Odmalička mě bavilo líčení, provázelo mě celým životem. Jako malá holka jsem neustále mamce potají brala malovátka a ona mě pak našla jako malého klauna. Mojí další životní vášní byl tanec. Jezdili jsme na mnoho soutěží i mezinárodních mistrovství a já vždycky líčila celou naši skupinu,“ vzpomíná, jak přišla na to, že se zkusí věnovat make-upu.

Když při brouzdání po síti narazila na Makeup Institute, bylo prakticky rozhodnuto. „Volala jsem kamarádce, která se živí jako vizážistka už mnoho let. Ta mě utvrdila v tom, že Makeup Institute je nejlepší volba. Poradila mi, že studium mohu získat i v rámci rekvalifikace přes úřad práce,v mém případě to vyšlo.“ vypráví Lucka.

Nejdůležitější je se nebát

Kurzů v Make – Up Institute prošla Lucka nakonec několik, od základního rekvalifikačního přes foto make-up kurz a také svatební kurz. „Z českých vizážistů obdivuji práci Hristiny Georgievské. Měla jsem tu čest učit se od ní právě ve foto make-up kurzu a její práce mě fascinovala. Umí vytvořit bezchybnou pleť a má dle mého názoru obrovský talent a cit pro detail,“ vysvětluje. Na kurzech v Makeup Institute nejvíc ocenila, že lektoři se studenty jednají naprosto na rovinu a připravují je na realitu. „Od začátku zdůrazňují, že tento obor nefunguje tak, že si doděláte kurz a nabídky budou padat z nebe,“ říká Lucie a pokračuje: „Co se mi líbí, že Makeup Institute není jen vzdělávací instituce, ale také agentura spolupracující s předními časopisy, fotografy, návrháři, modelingovými i produkčními agenturami, takže po skončení kurzu taky nabízí absolventkám pracovní příležitosti.“

Toho využila i Lucka, která se záhy po skončení prvního kurzu dostala ke spolupráci s médii i známými osobnostmi. Říká se, že štěstí přeje připraveným, a v profesním životě Lucky to platí stoprocentně. „Připraveným a odvážným,“ dodává s úsměvem, když vzpomíná, kterak ji na jednom z líčení požádali i o úpravu modelčiných vlasů, což nečekala. Ačkoliv tenkrát za sebou ještě neměla žádný kurz zaměřený na vlasy, beze slov vzala do ruky fén a žehličku a předvedla to nejlepší, co uměla. A uspěla.

 

Pro více informací kontaktujte autorizovanou osobu, Markétu Davidovich na marketa@makeupinstitute.cz nebo na tel 777 244 944

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také