Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Letní čtení pro malé i velké rebelky? Tady ho máte
vložila 16.7.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Letní čtení pro malé i velké rebelky? Tady ho máte

Vždyť už jsem přece dospělá, napadlo mě, když jsem si poprvé všimla knížky Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Trochu jsem záviděla dcerám svých kamarádek, které, alespoň podle Facebooku, nečetly poslední měsíc před spaním nic jiného. Rozhodla jsem se hodit věk za hlavu a ponořit se do příběhů žen, které nám všem - moderním ženám, které mají spoustu možností - prošlapaly cestu.

Knížku u nás vydal Albatros a mají ji na svědomí dvě Italky, žurnalistka Elena Favilli a spisovatelka a ředitelka divadla Francesca Cavallo. V knize daly dohromady rovnou stovku silných příběhů mimořádných žen, známějších i méně známých. Pokud jste jako já a podobné příběhy milujete, najdete v knize množství inspirace. Kromě "profláklých" příběhů, jako je třeba ten Coco Chanel nebo Margaret Tatcher, je tu plno žen, které jsem vůbec neznala. A z různých oblastí lidského působení! Pokud vás tedy některý příběh zaujme, můžete pátrat dále po konkrétních biografiích a hned máte další zdroj inspirace...

O co v knize jde? Ukazuje nám, ať už mladším či starším ženám, že nic není nemožné.  A že se nemusíme bát - ničeho. Žádný cíl není dostatečně velký a pořád je toho dost k dobývání. Příběhy jsou prezentovány vždy na dvou stránkách - jedna vypráví příběh a druhá je vyplněna přenádhernými ilustracemi od různých umělců. Stejně jako příběhy, každá ilustrace je jiná, každá je jedinečná. Je úplně jedno, jestli se jedná zrovna o příběh herečky, paleontoložky nebo automobilové závodnice. Hlavní příběh, který kniha vypráví je, že když do toho, co děláte, dáte srdce, můžete dojít dál, než si vůbec dokážete představit. I když kniha patří do kategorie dětské literatury, má skutečně co dát i dospělým.

Knížku doporučuju všem dobrodružkám, podnikatelkám, životním nadšencům, optimistům a těm, kteří věří na to, že sny se plní, ale občas to stojí hodně práce a je třeba nevzdávat to, ani když se zdá situace nejtemnější. Koneckonců sesbírané příběhy jsou toho důkazem. Až budu mít jednou dceru, moc ráda jí tuhle knížku budu předčítat. A vám ji ráda doporučuji jako povinnou výbavu na letní odpočinek.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také