O ženách, které dělají to, co milují
Jak zatočit s celulitidou při sedavém způsobu života? Jde to
vložila 27.6.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak zatočit s celulitidou při sedavém způsobu života? Jde to

Celulitida trápí dnes už mladé ženy a dívky, často i ty štíhlé. Proč je tomu tak? Změnil se náš životní styl, máme často sedavé zaměstnání, velké pracovní nasazení, nedostatek času a pohybu, žijeme ve stresu. V každodenním shonu si neuděláme prostor k přípravě vhodné stravy. 

Přebytek tuků a jednoduchých cukrů stimuluje naši ještě větší chuť k jídlu, zbytečně se pak přejídáme, lenivíme, nehýbeme se. Stagnuje náš lymfatický systém, krevní oběh, tuky a toxiny se ukládají a s tělem těžkne i naše mysl. Trápí nás pak nejen esteticky nevzhledná pomerančová kůže, ale i únava a nesoustředěnost na práci. Co s tím?

Změňte jídelníček, hodně pijte!

Odlehčete svůj jídelníček, jezte pravidelně 3 až 5krát denně, před odchodem do práce si připravte i zdravou svačinu (ideálně ovoce, vločky, zeleninu či lahodné smoothie). Nezapomínejte na dostatek zeleniny, nejlépe do každé porce. Dopřejte si více rostlinných bílkovin, luštěnin, zmenšete klasické přílohy a nahraďte je větším podílem třeba právě zeleniny a luštěnin. Omezte bílé pečivo, volte celozrnné produkty.

Důležitý je pitný režim. Dostatek tekutin pomáhá odplavovat toxické látky z těla, zlepšuje stav pokožky a prospívá celkově zdraví a kráse. Vypijte alespoň dva a půl litru vody denně. Nejlépe čistou neperlivou vodu, zařadit můžete minerálky, bylinkové čaje a ovocné a zeleninové šťávy (freshe a smoothie).

Sportujte, zpevněte svaly a prokrvujte rizikové partie

Účinné spalování podpoří pravidelný pohyb. Zpevní tělo, rozpohybuje lymfatický a krevní oběh. Vyrazte na procházku, vyjeďte si na kole či na koni. Také plavání a tanec (ideální letní aktivity) zvýší prokrvení problematických partií a posílí svaly hýždí, břicha a stehen.

Lymfatický systém pomůže rozproudit i střídavá teplá a studená sprcha, kartáčování a prokrvení potřebných partií, na závěr můžete využít také hydratační, anticelulilitidní krémy a gelové zábaly. Naučte se tuto proceduru aplikovat pravidelně, jen tak může být po čase úspěšná.

Dopřejte si masáž, lymfodrenáž

Pomůže také pravidelná masáž, lymfodrenáž. Vedle té klasické manuální můžete dnes využít i speciální léčebné přístroje, jakým je například  TriActiv, laserová lymfodrenáž. „Je intenzivnější, než ruční, díky laseru totiž zpevňuje i podkožní vazivo,“ vysvětluje doktorka Drahomíra Vídenská z Centra zdraví Vinohrady.

„Redukuje celulitidu a zabraňuje i jejímu vzniku. Snižuje otoky a pocity bolesti v dolních končetinách. Regeneruje podkožní buňky a zvyšuje elasticitu kůže, čímž pomáhá při zpevnění a modelování postavy. Je vhodná i jako prevence vzniku křečových žil.“

Ošetření se provádí ruční sondou, podobnou sprchové hlavici. Stačí ulehnout na lehátko a nechat se jemně masírovat. „Systém TriActive kombinuje tři metody a využívá jejich synergie. Vakuová masáž jemně nadzvedne kůži. Silný biostimulační laser roztáhne cévy a dodá buňkám živiny, čímž zpevňuje podkožní vazivo. Třetí fáze, chlazení, naopak cévy stáhne,“ vysvětluje Drahomíra Vídenská.  

Využít lze i magnetickou podložku Viofor. „Jemná magnetická stimulace v kombinaci s TriActivem ještě podpoří lepší odtok lymfy a zvýší vyplavování toxinů,“ dodává. Podložka, na kterou si stačí lehnout, navíc regeneruje, pomáhá při bolesti a podpoří i zdravý spánek.

Podpořte své zdraví i krásu

Způsobů, jak se celulitidy zbavit, je dost, účinné však budou především ruku v ruce. Změňte tedy svůj životní styl, upravte stravu, dostatečně pijte, hýbejte se, zajděte si na masáž, využívejte i kosmetických přípravků, relaxujte a vyhýbejte se stresu. Uleví se vám pak celkově, podpoříte své zdraví, doplníte sílu, budete mít dost energie a svěží mysl. Budete se cítit i vypadat lépe a práce vám pak půjde sama od ruky. 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také