Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zatočte se stresem teď a tady. Zvládnete to za pět minut
vložila 15.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zatočte se stresem teď a tady. Zvládnete to za pět minut

Přišli jste se do práce a vaše e-mailová schránka je zahlcená? Nové kalhoty jste si polili horkou tmavou kávou a čeká vás velká porada, na kterou jste se nestihli pořádně připravit? Také byste v takovou chvíli nejraději odjeli někam k bazénu a všechen stres nechali za zády? Ale to bohužel jde jen málokdy. A proto si přečtěte rady, jak vyzrát na stres. A to nejlépe do pěti minut.

Jeden doušek a stres je pryč

Sáhnout po uklidňujícím čaji nebo směsi bylinek je velmi dobrý způsob, jak se rychle a zdravě zbavit stresu. Vyberte si například třezalku tečkovanou, meduňku lékařskou nebo kozlík lékařský. Skvělým pomocníkem je i zelený čaj. Ten díky L-theaninu dokáže velice účinně zbavit hněvu.

Dech a meditace

Nemusíte meditovat pouze na odlehlém místě s krásným výhledem. Dá se to i v práci mezi schůzkami. I pět minut vám dokáže vyčistit hlavu a nastartovat vás k lepším výkonům. Najděte si pohodlné místo s relativním klidem a soustřeďte se na svůj dech. Představujte si, jak vaše úzkost a stres odchází s každým vaším výdechem.

Těsně před výbuchem

Znáte ten pocit, když si připadáte jako papiňák a čekáte, že každou chvíli vybouchnete? Běžte do koupelny a opravdu ledovou vodou si zchlaďte zápěstí a krk za ušními lalůčky. Jsou to místa, kde máme velké tepny přímo pod kůží. A ochlazení těchto míst zklidní celé tělo.

Útěk do samoty

Každý ve vašem okolí po vás něco chce? Telefon nepřestává zvonit a práce neubývá? Utečte. Na chvíli se zavřete třeba na záchodě nebo v koupelně. Otevřete okno dokořán a zhluboka se nadechněte. Chvíle klidu a samoty vám vyčistí hlavu a utřídí myšlenky.

Chaos na stole, chaos v hlavě

Hromada papírů, kapesníky, hrníčky, skleničky, rtěnka, diář, počítač, svačina a milion dalších nezbytností. Vypadá tak nějak i váš stůl? I neuspořádané a neorganizované prostředí se může podílet na vašem stresu. A pokud už nechcete mít chaos ve své hlavě, zatočte s ním nejdříve ve svém okolí. Věnujte pár minut úklidu svého prostředí a uvidíte, jak se vám uleví.

 

A pokud vám i tyto rady přijdou moc zdlouhavé, sáhněte po dobré a kvalitní čokoládě. I kousek této dobroty dokáže opravdové zázraky.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také