Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
I v online výuce je nutná sociální interakce
vložila 29.3.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

I v online výuce je nutná sociální interakce

Virtuální škola CTM má už 10leté zkušenosti s online vzděláváním. Studentům poskytuje online kurzy v angličtině, od jednodušších po ty náročnější ze všech oborů. Studenti se mohou dopracovat až k přípravě a následnému složení Advanced Placement zkoušek. To vše v uceleném systému vzdělávání, který je unikátní hlavně tím, že student má k dispozici svého instruktora. Ten studenta provází, motivuje a poskytuje zpětnou vazbu.

Vzhledem k vládním opatřením a dočasnému zavření škol je po online vzdělávání velká poptávka. Rodiče hledají způsoby, jak děti neochudit o příležitosti učit se. Co je ale zásadní, tak to je příležitost sociálního kontaktu. Žáci ze dne na den ztratili svoje komunity, třídy, kontakt se spolužáky i učiteli. Kurzy CTM myslí i na tento aspekt. Jak si toho váží studenti, na to se zeptáme instruktorky CTM Online kurzů, Terezy Hornové.


Terezo, můžeš nám říct, jak konkrétně probíhá interakce mezi instruktorem a studentem kurzu? 

Interakce mezi instruktorem a studentem je důležitá, stejně jako ve škole. Já bych řekla, že možná i důležitější, protože v online kurzech obecně nemáme možnost se se studentem potkat fyzicky ve třídě nebo na chodbě školy. 

Studenti jsou navíc v kurzu pocitově sami a je důležité, aby věděli, že na druhé straně není jen počítač, ale člověk, který se o ně zajímá a který je v jejich studiu podporuje. 

Máme pravidlo, že studenti každý týden napíší e-mail, jak se jim v kurzu vede a jestli něco nepotřebují. Někteří skutečně jen napíší, že vše je v pořádku, někteří pak, že nestíhají a že mají těžký test z matematiky ve škole, jiní píší i o tom, co se jim povedlo nebo na co se těší. Oceňuji vše, ale detailnější e-mail samozřejmě lépe umožňuje studenta i takto na dálku poznat a navázat tolik důležitý vztah. V mnoha kurzech je i pravidelná diskuse – hovor po skypu, či zoomu, osobně jsem ráda, když je to i videohovor a se studenty se tak občas i vidíme. 

Více z rozhovoru čtěte zde.

 

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také